انواع خرما، معرفی 7 نوع خرما متفاوت

آخرین به روز رسانی 11 خرداد 1399 / 0 نظر / 147 بازدید

اینجا به شما 7 نوع خرمای مختلف معرفی می‌کنیم و ویژگی‌هاشون رو براتون توضیح می‌دیم تا با شناخت کافی، خرمای مرغوبی رو بخرین. خرما محصولی از مناطق گرم و خشکه که با طعمی شیرین و ویتامین هایی که داره نوعی میان وعده بحساب میاد. هر منطقه‌ی گرم و خشک به دلیل تفاوتی که تو گونه‌های نخلستان و گیاهانش داره، خرمای متفاوتی هم تولید می‌کنه. مثلا تو خود ایران، خرمای کرمان با خرمایی که تو چابهار به عمل میاد متفاوته، البته این تفاوت‌ها زیاد نیست. تنوع خرمایی تو دنیا خیلی زیاده، که این تنوع و تفاوت ظاهر خرماها، تو مزه و خواص اون هم تاثیر گذاشته.

با 7 نوع خرما خوشمزه آشنا بشین

خرمای پیارم:

خرمای پیارم پوستی نازک و تیره‌ داره. گوشت اون به پوستش چسبیدس، طعمش شبیه به تافی کاراملی، تو دسته‌ی خرماهای نیمه

خشک قرار می‌گیره و میزان فروکتوز این خرما زیاده و به همین دلیل  مصرف این خرما، برای افرادی که مشکل فشار خون دارن از بقیه خرما‌ها بهتره. این خرما بیشتر تو مناطق خاورمیانه کشت می‌شه، ایرانم جز کشورهایی که این خرما رو داره.

خرمای استعمران:

نمونه یک خرمای ایرانیه، که این خرما تو گروه خرماهای نیمه خشک قرار می‌گیره و به همین جهت محصول خوبی برای صادرات بحساب میاد، این خرما نسبت به خرماهای دیگه قند بالایی داره و تو بیشتر نخلستان‌های خوزستان این نوع خرما به عمل میاد.

خرمای گنتار:

این خرما نسبت به خرماهای دیگه هسته‌ی کوچیکی داره. خرمای گنتار جز خرماهای نیمه خشک و بیضی شکله و رنگی متمایل به قهوه‌ای داره.

خرمای زاهدی یا برنی:

نخل خرمای برنی تو سال 1913 از بصره عراق به کالیفرنیا معرفی شده، این خرما رنگی طلایی و بافتی نرم و پوستی ضخیم داره. تو دسته خرماهای نیمه خشکه و نسبت به سایر خرماها شیرینیش کم تره.

خرمای ظریف نور:

خرمای ظریف نور یا تاریخ نور (به دلیل اینکه تو غروب خورشید طلایی به نظر می‌رسه به این اسم نامگذاری شده) این خرما نیمه خشکه و جز خرماهای معروفه برای صادرات، تو ایران هم از این خرما کاشت می‌شه و صادرات به کشورهای دیگه داره. اندازه‌ی این خرما متوسط و رنگی متمایل به قهوه‌ای داره.

خرمای مضافتی:

خرمای مَضافتی بم یا خرمای شهرستان بم یکی از خرماهای معروف ایرانه. این خرما رطوبت بالایی داره و جزء خشکبار بحساب نمیاد، به همین دلیل بهترین شرایط نگهداریش تو جای خنک و یخچال هست، ظاهری نرم و گوشتی داره، تیره رنگه و می‌تونین به راحتی پوست رو از گوشته جدا بکنین، این خرما سرشار از ویتامین‌ها، فیبر و پتاسیمه.

خرما خرگوشی:

این خرما پوست نازک و گوشتی داره، که با بافت نرم به گوشت چسبیده و جزء خرماهایی هست که طعم خیلی خوبی داره. این خرما تو دسته‌ی خرماهای نیمه خشک قرار داره، بیضی شکله و رنگش قرمزه، خرگوش خرما یکی یکی از خرماهای قدیمی که تو شهرهای جنوبی ایران کشت می‌شه.

هرکدوم از خرماهای گفته شده به خاطر ویژگی‌های ظاهری که دارن تو بعضی از غذاها ازشون استفاده می‌شه و گزینه‌ی مناسب‌تری برای اون خوراکی هستن، مثلا برای درست کردن بیشتر نوشیدنی‌ها و معجون‌ها از خرما مضافتی، به دلیل قند بالا و بافت نرمش استفاده می‌شه، یا برای سرخ کردن خرما (خرما سرخ شده) کنار غذا، معمولا از خرماهایی که بافت سفت‌تری دارن مثل  خرمای پیارم استفاده می‌شه.

خرید مستقیم از کشاورز

نظری تا به حال ثبت نشده

نظر خود را ارسال کنید