قیمت زعفران + پاسخ به 5 سوال متداول در مورد قیمت روز زعفران

04 تیر 1397 / 1 نظر / 53750 بازدید

قیمت زعفران و سوالات مرتبط با قیمت زعفران را از وبسایت کشمون جویا شوید. در این مطلب می توانید با قیمت زعفران مثقالی ، قیمت زعفران یک گرمی ، قیمت زعفران بسته بندی ، قیمت زعفران قائنات ، قیمت یک مثقال زعفران در بازار تهران و ... آشنا شوید.

خدمات کِشمون: ارائه زعفران کشاورز با نام خود کشاورز + ارائه زعفران با کیفیت مشخص، قابل اعتماد و تکرار پذیر

 

خرید زعفران از کشاورز

 

قبل از صحبت درباره قیمت زعفران، توجه شما را به تماشای ویدئوی زیر که صحبت های یک کشاورز در مورد کشمون است، جلب می کنیم.

 

1. قیمت انواع زعفران چگونه تعیین می شود؟

یکی از اولین سوالات در مورد قیمت زعفران این است که قیمت انواع زعفران چگونه تعیین می شود. منظور از انواع زعفران، مدل های مختلف زعفران در بازار است. این مدل ها شامل زعفران سرگل، زعفران دسته (رشته کامل یا دخترپیچ)، ریشه زعفران، پیاز زعفران و گل زعفران است.

نمودار قیمت زعفران مثقالی از گران به ارزان، به این شکل است: زعفران سرگل – زعفران دسته یا رشته کامل – دم زعفران – پیاز زعفران – گل زعفران. در ادامه در مورد قیمت انواع زعفران بیشتر توضیح می دهیم.

 

2. قیمت زعفران مثقالی چند است؟

یکی از واحدهای اصلیِ وزن زعفران، مثقال است. هر مثقال وزنی معادل 4.6 گرم دارد. معمولا در بازار زعفران می پرسند که قیمت زعفران مثقالی چند است؟

اگر شنیده باشید، می گویند که زعفران طلای سرخ است. ویژگی طلا هم این است که به دلیل ارزش بالایش، قیمت متغیری دارد. قیمت زعفران هم به همین شکل است.

قیمت زعفران یک مثقال به موارد مختلفی بستگی دارد، از جمله: کیفیت زعفران، نوع زعفران، بسته بندی زعفران، شهر محل خرید زعفران و ... . قیمت خرید زعفران به صورت فله و یکجا با قیمت خرید زعفران یک مثقالی متفاوت است.

در حال حاضر (پاییز 97) قیمت زعفران سرگل یک مثقالی در تهران بسته به کیفیت، نوع زعفران، بسته بندی آن و محل فروش زعفران حدودا بین 50000 تومان تا 70000 تومان متغیر است. 

 

خرید زعفران از کشاورز

 

3. قیمت زعفران یک گرمی چند است؟

در اینجا می خواهیم به سوال زعفران گرمی چند جواب بدهیم. همانطور که قبل تر گفتیم، هر مثقال معادل 4.6 گرم است. بنابراین به طور حدودی قیمت یک گرم زعفران در بازار تهران در حال حاضر (پاییز 97)، حدود 10000 تومان تا 16000 تومان است.

قیمت زعفران گرمی طبیعتا کمتر از قیمت زعفران مثقالی است.

 

4. قیمت زعفران قائنات چقدر است؟

یکی از باکیفیت ترین زعفران های ایران در استان خراسان جنوبی و در شهرستان قائنات کاشت و برداشت می شود. بنابراین بسیاری می خواهند بدانند قیمت زعفران قائنات که زعفرانی اصیل است، چقدر است.

از آن جایی که متاسفانه امروزه تقلب در زعفران بسیار زیاد است، برخی افراد سودجو زعفران های معمولی و کم کیفیت را با نام زعفران قائنات به فروش می رسانند. آن ها قیمت یک مثقال زعفران قائنات را بسیار بالا در نظر گرفته و بدون دادن اطمینان به مشتری، آن را با نام قائنات به خریدار می فروشند.

برای آگاهی از چگونگی قیمت گذاری زعفران در کشمون و قیمت زعفران قائنات، روی لینک زیر کلیک کنید:

 

قیمت زعفران

 

5. قیمت یک مثقال زعفران در بازار تهران چند هزار تومان است؟

برای بسیاری این سوال مطرح می شود که قیمت یک مثقال زعفران در بازار تهران چند تومان است؟ بالاتر گفته بودیم که قیمت زعفران علاوه بر نوع آن، حتی نسبت به منطقه ای که فروخته می شود، متفاوت است.

قیمت یک مثقال زعفران در بازار تهران در حال حاضر (پاییز 97) مبلغی بین 50000 تا 70000 تومان است که این مبلغ هم ثابت نیست.

اگر شما قصد خرید زعفران در بازار تهران را دارید، می توانید با خیالی راحت از طریق وبسایت کشمون زعفران اصل قائنات را از کشاورزهای منتخب آن منطقه به صورت آنلاین خریداری کنید.

 

خرید مستقیم زعفران از کشاورز

اگر شما جزء کسانی هستید که به خرید آنلاین علاقمندید، می توانید زعفران مورد نیاز خود را با کیفیتی مشخص و قابل اعتماد، از طریق وبسایت کِشمون خریداری کنید.

استارت آپ کشمون وبسایتی است که در آن کشاورزهای زعفران کار منتخب قائنات، صفحه شخصی دارند و زعفران خود را به مصرف کننده می فروشند.

در کِشمون زعفران هر کشاورز در هر فصل که برداشت می شود، به آزمایشگاه می رود و پس از تعیین کیفیت، قیمت گذاری شده و به فروش می رسد.

برای آشنایی با داستان زندگی هر کشاورز و خرید زعفران با کیفیت مشخص و قابل اعتماد، از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

خرید زعفران از کشاورز

 

نویسنده: معین قوی | تحریریه کشمون

1 نظر

  1. محمد حسن پور

    24 مهر 1397

    سلام، مبلغ پرداختی هنگام تحویل باشه خیلی عالی میشه

    لوگو کشمون: این اتفاق رو ما قبلا تجربه کردیم. متاسفانه همکاری خوبی از جانب اداره پست صورت نمی گیره و زیاد نمی شه به تحویل و دریافت وجه مطمئن بود.

نظر خود را ارسال کنید