محصول جدید کشمون چی می‌تونه باشه؟

زعفران سرگل

بخشی از رشته های زعفران هر کشاورز، که کاملن قرمز است، بریده شده و جدا به فروش می رسد. این بخش تمام قرمز که به اصطلاح سرگل نامیده می شود، در بسته های تمام فلزی یک مثقالی (4/6 گرم) بسته بندی شده است.

زعفران رشته کامل

رشته های زعفران در اصل به صورت تمام قرمز نیستند. بلکه یک بخش زرد رنگ نیز دارند. این بخش زرد رنگ هم بخشی از زعفران است. زعفران رشته کامل در واقع رشته های زعفران در فرم اصلی شان، بعد از جدا شدن از گل زعفران می باشد. تمام کشاورزان منطقه قائن، خودشان زعفران را به صورت رشته کامل استفاده می کنند.

ریشه زعفران

بخش سفیدرنگ زعفران رشته‌کامل که جدا شده است و به صورت جداگانه به فروش می‌رسد، این قسمت از زعفران دارای تمامی خواص و عطر زعفران است و تنها رنگ زعفران را دارا نمی‌باشد.

گلبرگ زعفران

گلبرگ زعفران

نرمه زعفران

نرمه زعفران

عسل گون و عناب

عسل گون و عناب، درمانی فوق العاده برای سرماخوردگی است. چون هم گیاه گون، هم عناب و هم خود عسل دارای خواص ضد سرماخوردگی هستند! گون نام دیگر گیاه خار است که در نقاط بیابانی و زمینهای بایر در کشورهای ایران، سوریه و یونان به وفور یافت می شود. این گیاه دارای صمغی است که آن را به عنوان "کتیرا" می شناسیم. گیاه گون دارای خواصی است که برای رفع کم خونی، تقویت سیستم ایمنی بدن و ایدز، سلامت قلب، درمان یا پیشگیری از سرماخوردگی، عفونت های تنفسی و آلرژی ها از آن استفاده می شود. نکته: زنان باردار به هیچ وجه از گون استفاده نکنند. عناب که درختی شبیه به درخت سنجد دارد، در کشورهای ایران، هند، پاکستان و جنوب اروپا می روید. از آنجایی که این گیاه در مناطق کوهستانی خشک یافت می شود، این گیاه را به وفور می توان در منطقه خراسان پیدا کرد. از خواص عناب می توان به آرامش بخش بودن، کاهش تب، کاهش سردرد و میگرن، آرتروز و التهاب مغز اشاره کرد. این میوه تقویت کننده هم هست و دارای خواص آنتی اکسیدانی است. در نتیجه داروی بسیار خوبی برای سرماخوردگی و افزایش سیستم ایمنی بدن نیز می شود.

عسل زرشک

گیاه زرشک دارای ساقه و شاخه زرد رنگ است که در مناطق استوایی و معتدل می روید. ایران و علی الخصوص خراسان جنوبی، بزرگترین تولید کننده زرشک در دنیاست. این گیاه دارای خواص آنتی بیوتیکی است و برای افزایش قدرت دفاعی بدن توصیه می شود. همپنین زرشک تقویت کننده قلب و کبد است و برای درمان سنگ کیسه صفرا نیز پیشنهاد می شود. زرشک درمانی برای بی اشتهایی بوده و برای کاهش فشار خون هم استفاده می شود.

عسل ترنجبین

برای زنبوردارانی که عسل طبیعی تولید می‌کنند و زنبورها را با استفاده از شربت قند تغذیه نمی‌کنند، این موضوع روشن است که هر گیاهی که زنبور از آن بیشتر تغذیه کند، خواص آن گیاه در عسل تولید شده نیز به مثابه یک عصاره وجود دارد. در نتیجه، عسل ترنجبین هم تمام خواص ترنجبین را در خود انباشته کرده است. از خواص این گیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: درمان سنگ کلیه و مثانه، درمان کبد چرب، التیام بخش مجاری تنفسی و درمان سرفه، کاهش تب و عطش، تسکین دردهای معده و روده، مفید برای ناراحتی های قلبی و عروقی، انرژی زا، تقویت سیستم دفاعی بدن، ضد سرطان همچنین گیاه ترنجبین دارای طبع گرم و تر است و برای ما ایرانیان که رژیم غذایی روزمره¬مان اکثرا طبع سردی دارد، بسیار مناسب است.

عسل کَلپوره و ترنجبین

برای زنبوردارانی که عسل طبیعی تولید می‌کنند و زنبورها را با استفاده از شربت قند تغذیه نمی‌کنند، این موضوع روشن است که هر گیاهی که زنبور از آن بیشتر تغذیه کند، خواص آن گیاه در عسل تولید شده نیز به مثابه یک عصاره وجود دارد. در نتیجه، عسل ترنجبین هم تمام خواص ترنجبین را در خود انباشته کرده است. از خواص این گیاه می توان به موارد زیر اشاره کرد: درمان سنگ کلیه و مثانه، درمان کبد چرب، التیام بخش مجاری تنفسی و درمان سرفه، کاهش تب و عطش، تسکین دردهای معده و روده، مفید برای ناراحتی های قلبی و عروقی، انرژی زا، تقویت سیستم دفاعی بدن، ضد سرطان همچنین این دو گیاه دارای طبع گرم‌اند و برای ما ایرانیان که رژیم غذایی روزمره‌مان اکثرا طبع سردی دارد، بسیار مناسب است. و اما گیاه کلپوره: در طب سنتی از این گیاه برای التیام درد زخم و همچنین، خوشبو کردن دهان استفاده می‌شود. خواص گیاه کلپوره شامل: افزایش طول عمر، کاهش قند خون، ضد سرماخوردگی، درمان صرع، درمان اختلالات کبدی، کاهش فشار خون، ضد عفونی کننده، کاهش تب و التهاب

عسل پنبه و آفتابگردان

برای تولید عسل پنبه و آفتابگردان طبیعی، زنبورهای عسل از بافت نرم گیاه پنبه و گل آفتابگردان تغذیه میکنند. به دلیل خواص بیشمار دانه های سیاه گل آفتاب گردان و گیاه پنبه این عسل بسیار ارزشمند است. عسل پنبه و آفتابگردان سرشار از ویتامین E و B که باعث کاهش اضطراب می‌شود، همچنین به عملکرد معده و روده، رفع التهاب ریه ها و تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می‌کند.

زرشک دانه اناری

زرشک، میوه‌ی قرمز رنگ و کوچک درختچه‌ی زرشک است. این میوه‌ی ترش مزه بسیار در آشپزی کاربرد دارد. 
خوردن زرشک کمک زیادی به کاهش اضافه وزن و فشار خون می‌کند، تصفیه کننده خون و مقوی قلب است. همچنین زرشک به دلیل داشتن ویتامین B در پیشگیری از ابتلا به سرماخوردگی مفید است.

عسل پنبه

عسل کلپوره


کارگاه بسته بندی کشمون دارای پروانه بهداشت به شماره 20/1071-1 می باشد

پروانه بهداشت: 20/1071-1

نماد اعتماد الکترونیکی کشمون

پشتیبانی تلفنی: 09158674001
شنبه تا چهارشنبه
از 10 صبح تا 5 بعدازظهر

کشمون شبکه ای است متعلق به زعفرانکاران و زنبورداران فوق العاده ی خراسان جنوبی.
شما اینجا می توانید، با این کشاورزها/زنبورداران ارتباط برقرارکنید و از آنها زعفران و عسل مورد نیازتان را بخرید.
داستان راه افتادن کشمون را اینجا بخوانید.