زعفران

(4 مورد)

عسل

(13 مورد)

چای و دمنوش ها

(9 مورد)

روغن زیتون

(1 مورد)

حبوبات

(6 مورد)

عرقیات

(3 مورد)

خشکبار و تنقلات

(2 مورد)

دست سازه ها

(9 مورد)

لبنیات بومی

(4 مورد)

ادویه

(12 مورد)

زعفران سرگل

زعفران سرگل

با خرید زعفران سرگل فقط بخش قرمز رنگ زعفران برای شما ارسال می‌شه، رشته‌های زعفران وقتی که از گل زعفران بیرون میان، طولی حدود ۵ سانتی متر دارن و به دو بخش سفید رنگ و قرمز رنگ تقسیم می‌شن که رنگ زعفران مربوط به بخش قرمز رنگ، سرگل زعفرانه. کشاورز بعد از اینکه زعفران سرگل رو به کشمون تحویل می‌ده، به آزمایشگاه ارسال و کیفیتشون بررسی می‌شه و در نهایت به نام خود کشاورز، زعفران سرگل بسته بندی و روی وب سایت قرار می‌گیره. تمامی زعفران‌های سرگل موجود تو کشمون اصل هستن، این اصل بودن هم با آزمایش و هم نظارت میدانی توسط تیم کشمون تایید میشه. زعفرانی که به دست شما می‌رسه، فقط محصول یک کشاورزه و زعفران کشاورزهای دیگه باهاش قاطی نشده. زعفران سرگل نسبت به سایر انواع زعفران، گزینه بهتری برای رنگدهی به غذاست و تو تهیه غذاهایی مختلفی مثل زرشک پلو و ته‌چین و دسرهایی مثل شله‌زرد و حلوا و همچنین دمنوش زعفرانی استفاده می‌شه. خواص زعفران سرگل یکی از مهم‌ترین خاصیت‌های زعفران، شادی آور بودنشه. زعفران با ترشح هورمون آندورفین باعث احساس شادی می‌شه و ممکنه تو جلوگیری از افسردگی موثر باشه. علاوه بر این استفاده از زعفران سرگل تو افزایش ایمنی بدن، افزایش گردش خون و سلامت قلب، کنترل دیابت و کاهش اضطراب مفیده. درصورت استفاده دارویی از زعفران سرگل با پزشک معالجتون مشورت کنین. خرید زعفران سرگل از کشمون کشمون به کشاورزهای که عضوش هستن کمک می‌کنه تا زعفران‌هاشون رو به نام خودشون، بدون واسطه و با سود بیشتر بفروشن. کشمون زعفران سرگل رو که از کشاورز می‌گیره، آزمایش و بررسی می‌کنه و بعد محصولات رو با اسم خود کشاورز و کیفیت مشخص، تو سایت برای فروش می‌ذاره.با این روند هم خریدار از زعفرانی که میخره مطمئنه، هم کشاورز که محصولش با اسم خودش فروخته میشه تلاش بیشتری می کنه تا یه زعفران با کیفیت و سالم به مشتری تحویل بده و از این طریق اعتبار و درآمد بیشتر کسب کنه.
انتخاب
زعفران رشته کامل

زعفران رشته کامل

با خرید زعفران رشته کامل، از تمامی قسمت‌های زعفران می‌تونین استفاده کنین. تو کشمون "خرید رشته کامل زعفران" از کشاورز و بدون واسطه‌اس، تمامی محصولات با کیفیت مشخص قیمت گذاری شدن و شما با دیدن کشاورز منتخب، می‌تونین ازکیفیت محصولشون، نوع کودی که استفاده می‌کنن و همچنین داستان زندگیشون با خبر بشین. زعفران رشته کامل رشته‌های زعفران در اصل به صورت تمام قرمز نیستن. این رشته‌ها یک بخش زرد رنگ هم دارن.( بخش زرد رنگ همون ریشه‌ی زعفرانه). زعفران رشته کامل در واقع رشته‌های زعفران بصورت فرم اصلیشونه، که تشکیل شده از ریشه و سرگل، تمام کشاورزان منطقه قائن، خودشان زعفران را به صورت رشته کامل استفاده می‌کنن. چرا از کشمون زعفران رشته کامل بخریم؟ زعفران‌های کشمون طبیعی و شناسنامه دار هستن، تیم کنترل کیفیت کشمون نظارت دوره‌ای و میدانی بر کار کشاورزها داره، کشمون با حذف واسطه‌ها باعث شده که سود بیشتری به کشاورز برسه و همچنین به دلیل اینکه محصول کشاورزهای مختلف، باهم قاطی نمی‌شه و هر محصولی که به دست شما می‌رسه مال یک کشاورزه، رقابت برای بالا بردن کیفیت محصولات کشاورزها بیشتر می‌شه.  
انتخاب
ریشه زعفران

ریشه زعفران

زعفران از دو بخش زرد و قرمز رنگ تشکیل شده، کشاورزها بعد از چیدن و خشک کردن، زعفران‌ها رومی‌فروشن، قسمت قرمز رنگ سرگل زعفرانه و قسمت انتهایی که زرد رنگه، همون ریشه یا دم زعفرانه. که تفاوت این دو قسمت تو داشتن رنگدانه‌های قرمزه. شما می‌تونین از طریق کشمون به صورت مستقیم از کشاورز ریشه‌ی زعفران بخرین، کشمون با نظارت منظم بر کار کشاورز و با کنترل کیفیت زعفران‌ها، همه‌ی تلاشش رو می‌کنه که زعفران مرغوبی رو ارائه بده. از ریشه زعفران تو درست کردن شربت زعفرانی و و غذا‌های مختلف استفاده می‌شه، ریشه زعفران به غذاها عطر و رنگ خوبی می‌ده، همچنین ریشه زعفران به دلیل داشتن خواص، طرفدارهای زیادی داره. نکته مهم اینکه قیمت ریشه زعفران ارزونه و حدود یک‌سوم قیمت سرگله. خواص ریشه زعفران: ریشه زعفران خواص زعفران رو داره، البته با درصد کمتری. مصرف زعفران کمک به حس شادی می‌کنه، ضد افسردگیه، تو افزایش ایمنی بدن مفیده، همچنین تو رفع التهاب‌های بدن و تسکین دردهای معده و قاعدگی موثره. البته توجه داشته باشین برای استفاده دارویی از ریشه‌ی زعفران با پزشکتون مشورت کنین. خرید ریشه زعفران از کشاورز: شما می‌تونین از طریق وبسایت کشمون، با کشاورزها ارتباط داشته باشین و از اون‌ها ریشه زعفران بخرین. کشمون به زعفران‌کارها کمک می‌کنه تا زعفرون خودشون رو بدون واسطه بفروشن. ما تو کشمون، ریشه زعفران کشاورزها رو به آزمایشگاه‌های معتبر می‌فرستیم و بعد از تایید شدن، محصولات رو تو سایت برای فروش قرار می‌دیم. کشمون از کشاورز زعفران رو نمی‌خره، فقط برای کشاورز تبلیغ می‌کنه و محصولش رو تو وبسایت برای فروش می‌ذاره، تا به کشاورز کمک بکنه محصولش رو بدون واسطه و با سود بیشتری بفروشه.
انتخاب
زعفران سوپر نگین

زعفران سوپر نگین

زعفران تازه به دو روش سنتی و صنعتی خشک میشه. در روش صنعتی از دستگاه های خشک کن مخصوص زعفران استفاده میشه. مکانیزم کار این دستگاه ها بر اساس مکش هوا و همزمان حرارته که در طی 2 تا 8 دقیقه زعفران خشک میشه( بسته به نوع و قدرت دستگاه) در روش صنعتی بر روی سینی های مشبک آلومینیومی مخصوص، پارچه حریر پهن میشه و زعفران با تکنیکی خاص روی این پارچه حریر ریخته میشه و سپس درون دستگاه خشک کن قرار میگیره. زیر سینی فن پرقدرتی وجود دارد که هوا را میکشه همزمان المنت های درون دستگاه محیط دستگاه رو گرم میکنه. این عملیات به صورت اتوماتیک توسط دستگاه انجام میشه و وقتی که سنسور رطوبت سنج و سنسور حرارت دستگاه به محدوده تعیین شده رسید دستگاه خاموش میشه و زعفران کاملا خشک شده است. قلم (کلاله) های زعفران سوپر نگین اتویی به دلیل فرایند خشک کردن آن، نسبت به سرگل قامتی بسیار کشیده و صاف تر داره و رنگ آن روشن تر و زیباتره. زعفران سوپر نگین اتویی به دلیل فرایند سریع خشک شدن در معرض آلودگی های محیطی قرار نمیگیره همچنین به دلیل فرایند خشک کردن  و درشت تر بودن کلاله (قلم) از کروسین بالاتری نسبت به سرگل برخورداره. خرید زعفران سرگل از کشمون کشمون به کشاورزهای که عضوش هستن کمک می‌کنه تا زعفران‌هاشون رو به نام خودشون، بدون واسطه و با سود بیشتر بفروشن. کشمون زعفران سرگل رو که از کشاورز می‌گیره، آزمایش و بررسی می‌کنه و بعد محصولات رو با اسم خود کشاورز و کیفیت مشخص، تو سایت برای فروش می‌ذاره.با این روند هم خریدار از زعفرانی که میخره مطمئنه، هم کشاورز که محصولش با اسم خودش فروخته میشه تلاش بیشتری می کنه تا یه زعفران با کیفیت و سالم به مشتری تحویل بده و از این طریق اعتبار و درآمد بیشتر کسب کنه.
انتخاب
عسل زرشک

عسل زرشک

عسل زرشک از شهد شکوفه‌ی زرشک به دست اومده، شما با خرید عسل زرشک طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، بابت حذف واسطه ها به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونید و اون‌ها رو خوشحالتر می‌کنید. همه‌ی عسل‌های کشمون برگه تایید آزمایشگاه دارند. این عسل‌ها شناسنامه دار هستند، یعنی هر عسل مال یک زنبورداره و کیفیت اون مشخصه، علاوه بر این تیم کنترل کیفیت کشمون نظارت مستقیم و دوره‌ای بر کار زنبوردارهای منتخب داره. عسل زرشک طبیعی: عسل زرشک یه عسل بهاره به حساب میاد و در ماه‌های اردیبهشت و خرداد برداشت میشه. زنبورعسل برای درست کردن این عسل تک گله، از گیاه زرشک تغذیه کرده و به همین دلیل بعضی از خواص عسل زرشک، مشابه گیاه زرشکه. این گیاه خواص آنتی بیوتیکی داره، همچنین برای کاهش فشار خون هم توسط بعضی از پزشک‌ها بسته به نوع بیماری توصیه می‌شه. البته همیشه توصیه ما اینه که اگر قصد مصرف عسل برای نوعی بیماری یا به عنوان دارو رو دارید، حتما با پزشک مشورت کنید. عسل زرشک مثل عسل‌های طبیعی دیگه بعد از مدتی شروع میکنه به رس زدن این موضوع می تونه باعث تغییر رنگ عسل بشه، عوامل دیگه ای مثل غلظت و تغذیه جزئی زنبور از گیاه دیگه هم می تونه باعث تفاوت رنگ بین کندوهای مختلف عسل بشه. ویژگی عطری و طعمی عسل زرشک: طبق ارزیابی حسی چشایی، این عسل کهربایی رنگه و شیرینی ملایمی داره، برای همین هم برای سلیقه کسایی که شیرینی زیاد عسل رو نمی پسندند، مناسبه. این عسل عطر قوی و خاص خودش رو داره که به محض باز کردن در ظرف، میشه اون رو احساس کرد.   چرا از کشمون عسل زرشک بخریم؟ این عسل‌ها شناسنامه دار هستن. هر محصول با کیفیت مشخص روی سایت به نمایش گذاشته شده. تیم کنترل کیفیت کشمون نظارت مستقیم و دوره‌ای بر کار زنبوردارها داره. با برداشتن واسطه‌ها و خرید مستقیم از زنبوردار، سود بیشتری به اون‌ها می‌رسه. کشمون حامی محیط زیسته و برای بسته بندی محصولاتش از مواد زیست تخریب پذیر و از حداقل چسب ممکن استفاده می‌کنه.
انتخاب
عسل کلپوره

عسل کلپوره

عسل کلپوره یک نوع عسل مقویه و از گیاه کلپوره‌اس؛ زنبورعسل از هر گیاهی که بیشتر تغذیه کنه، عصاره اون گیاه تو عسلش بیشتره. بنابراین، عسل کلپوره هم تمام خواص کلپوره رو تو خودش داره. همه‌ی این عسل‌ها مثل بقیه محصولات کشمون، شناسنامه‌دارن و توسط آزمایشگاه‌های معتبر‌ تایید شدن. خواص عسل کلپوره: خواص عسل کلپوره علاوه بر فواید معجزه‌گر خود عسل، به دلیل تغذیه زنبورها از گل‌های گیاه کلپوره، مشابه خواص خود گیاه کلپوره‌اس. از کلپوره برای کمک به درمان دردهای روده، معده و اعضای داخلی بدن استفاده می‌شه. تو طب سنتی ایران، مصرف کلپوره رو برای کاهش فشار خون و کاهش قند خون پیشنهاد می‌دن.درصورت استفاده‌ی دارویی از عسل کلپوره حتما با پزشک مشورت کنین. "خرید عسل کلپوره" از کشمون چه مزیتی داره؟ عسل‌ کلپوره مثل بقیه محصولات کشمون، تو آزمایشگاه کنترل کیفی مورد آزمایش قرار گرفتن. این عسل‌ها کاملا طبیعی هستن و کشمون تمام تلاشش رو می‌کنه که زنبوردارانی رو انتخاب کنه که برای تغذیه زنبورها از قند و شکر استفاده نمی‌کنن. همچنین نظارت منظم بر کار زنبوردارها داره و عسل رو به آزمایشگاه‌های معتبر برای کنترل کیفیت می‌فرسته. عسل کلپوره‌ای که به دست شما می‌رسه زنبوردارش مشخصه و با محصول زنبوردارهای دیگر قاطی نشده. "قیمت عسل کلپوره" تو کشمون به نحوی تعیین شده که به دلیل خرید مستقیم از زنبوردار و حذف واسطه‌ها، درآمد زنبوردار بیشتر می‌شه و نکته‌ی مهم اینکه قیمت نهایی محصول به نسبت رقبا اختلاف خاصی نداره. بنابراین با "خرید عسل کلپوره" از کشمون به زنبوردار درآمد بیشتری می‌رسه و شما هم محصول با کیفیت‌تری مصرف می‌کنین.
انتخاب
عسل چند گیاه بهاره

عسل چند گیاه بهاره

این‌جا می‌تونید عسل چندگیاه بهاره اصل بخرید، شما با خرید عسل چندگیاه بهاره طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.    آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست برای تولید عسل چند گیاه بهاره  زنبور از شهد گل‌های زیادی تغذیه می‌کنه که در بین تمام عسل‌ها بیشترین تنوع شهد رو در خودش داره. ترکیب این گل‌ها کاملا به منطقه‌ای که عسل از اون برداشت شده و ترکیب گل‌های اون منطقه بستگی داره. بسیاری از عسل‌های چند گیاه بهاره‌ی کشمون از خراسان هستند و می‌تونید طعم و عطر بهار دشت‌های خراسان رو در این عسل‌ها احساس کنید.   ویژگی های عطری و طعمی عسل چند گیاه بهاره طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های چند گیاه بهاره که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی بالا قرار می‌گیره و عطر قوی و طعم متوسط داره.   ویژگی‌های ظاهری عسل چند گیاه بهاره عسل‌هایی که از گیاهان بهاره به دست میاد، دارای تنوع زیادی در طیف رنگ و زمان رُس بستن هستند. رُس بستن به این معناست که بعد از مدت‌ کوتاهی از برداشت در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس گفته میشه.بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های اصل بودن عسله. موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط،میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه. اگر عسل بهاره شامل شهد گیاهی مثل زرشک باشه دیر رُس خواهد بود و رنگ کهربایی خواهد داشت.    مزایای خرید عسل چند گیاه بهاره از کشمون عسل چند گیاه بهاره مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.
انتخاب
عسل خارشتر

عسل خارشتر

این‌جا می‌تونید عسل خارشتر اصل بخرید، شما با خرید عسل خارشتر طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.    آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست برای تولید عسل خارشتر زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل خارشتر در این عسل، بهش عسل خارشتر گفته میشه. گیاه خارشتر یک گیاه علفی بوته‌ایه که مقاوم به سرماست، ریشه‌های عمیق داره و به آب کمی نیاز داره و این ویژگی باعث میشه به صورت خودرو در دشت‌های مناطقی مثل خراسان دربیاد. خارشتر گل‌های قرمز خوش‌رنگی داره که در نیمه‌ی دوم بهار در میاد و زنبورها می‌تونن ازش تغذیه کنن.بنابراین برای تهیه‌ی عسل خارشتر از هیچ گیاه کشت شده‌ای استفاده نمیشه و در نتیجه نیاز به مصرف آب نداره. این ویژگی باعث میشه که عسل خارشتر رو "شگفتی کویر" بدونیم. به دلیل همین ویژگی از هر گونه ماده‌ی شیمیایی هم دور می‌مونه و این یکی دیگه از امتیازات مهم عسل خارشتره. ویژگی های عطری و طعمی عسل خارشتر طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های خارشتر که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط قرار می‌گیره و عطر قوی حاصل از شهد خارشتر داره.   ویژگی‌های ظاهری عسل خارشتر عسل‌هایی که از گل خارشتر به دست میاد، دارای رنگ روشن و زودرُس هستند. به این معنا که بعد از مدت‌ کوتاهی از برداشت در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس بستن گفته میشه.بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های اصل بودن عسله. موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط،میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه. عسل خارشتر از جمله عسل‌هاییه که به دلیل داشتن ترکیبات ساپونینی در هنگام برداشت کف می‌کنه و کف روی اون کاملا طبیعی و از ویژگی‌های ذاتی این عسله.   مزایای خرید عسل خارشتر از کشمون عسل خارشتر مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.
انتخاب
عسل گشنیز

عسل گشنیز

گشنیز گیاهیه که تقریبا همه مردم میشناسنش و توی سبزی مورد استفاده‌ی مردم هست اما عسل گشنیز کمتر شناخته شده‌ست. برای تولید این عسل، زنبورا از مزرعه گشنیز تغذیه می کنند. از این جا می‌تونید عسل گشنیز اصل رو بخرید. عسلی که مشخصه چه زنبورداری اونو تولید کرده و با آزمایش‌های معتبر، اصل بودنش ثابت شده. ویژگی‌های عسل گشنیز عسل گشنیز در بین انواع عسل، یکی از عسل‌هاییه که عطر و طعم زیادی داره ، تا حدی که بین عسل‌ها با این عطر و طعم قابل تشخیصه. گفته میشه عسل گشنیز آنتی بیوتیک بسیار بالا داره برای زخم و گلودرد توصیه میشه، البته مثل همیشه توصیه ما اینه که برای استفاده عسل برای بیماری‌ها حتما با پزشک مشورت کنید. مزایای خرید عسل گشنیز از کشمون با خرید عسل گشنیز از کشمون با نظارت میدانی کشمون و آزمایش‌های انجام شده می‌تونید از اصل بودن عسل مطمئن باشید.می‌تونید زنبورداری که ازش عسل میخرید رو بشناسید و در صورت رضایت از کیفیت عسلش بازهم ازش خرید کنید. زنبوردار هم چون به اسم خودش عسلش به فروش میرسه، تمام تلاشش رو می‌کنه که با کیفیتترین عسل رو به دست مشتری برسونه.
انتخاب
عسل عناب

عسل عناب

این‌جا می‌تونید عسل عناب اصل بخرید، شما با خرید عسل عناب طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونید و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه‌دار هستند و برگه تایید آزمایشگاه دارند. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.    آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست برای تولید عسل عناب زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل عناب در این عسل، بهش عسل عناب گفته میشه. عسل عناب به لطف وجود باغ های فراوان عناب در خراسان جنوبی، به‌طور خاص در همین استان تولید میشه و در ماه‌های ارديبهشت و خرداد، این عسل برداشت میشه. ویژگی‌های عطری و طعمی عسل عناب طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌ عنابی که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط قرار می‌گیره و عطر قوی حاصل از شهد گل‌های عناب در اون مشخصه. عسل عناب به لحاظ عطر و طعم و حتی رنگ شباهت خیلی زیادی به عسل کنار داره. ویژگی‌های ظاهری عسل عناب عسل عناب، دارای رنگ کهرباییه و بافت روانی داره. این عسل گرما ندیده‌ست، بهش حرارتی داده نشده و تمام خواص عسل از جمله ویتامین‌ها و آنزیم‌هاش حفظ شده و به خاطر همینه که این عسل برای کسانی که به دنبال خواص عسل برای سلامتی هستند خیلی مناسبه. عسل عناب مثل عسل کنار دارای ترکیبات گیاهی ساپونینی هست که باعث ایجاد کف در سطح عسل میشه.   مزایای خرید عسل عناب از کشمون عسل عناب مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌ بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونید به زنبوردار سود بیشتری برسونید و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.  
انتخاب
عسل دیودال

عسل دیودال

عسل دیودال برای تولید عسل دیودال، زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف و درختچه دیودال تغذیه می‌کند ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل دیودال در این عسل به آن عسل دیودال  گفته می‌شود. در فصل بهار از گل های درختچه دیودال برای تغذیه و برداشت عسل دیودال استفاده میشود. گیاه دیودال که به نامهای دیو دار، دیپ دال یا دیپ دار هم نامیده میشود نام لاتین این گیاه  Ammodendron persicum میباشد ولی برخلاف تنوع نام، این گونه گستره آن در کشور ما محدود به دو استان سیستان وبلوچستان(شهرستان خاش) وخراسان جنوبی (شهرستان قاین) می باشد. این گونه گیاهی در قسمت شرق شهرستان قاین و منطقه زیرکوه قاین و همچنین شهرستان خاش می روید به نحوی که از شمال شرق شهرستان خاش در اسپیتک شروع و با گذر از نقاط شرق مرکز به سمت جنوب شهرستان خاش گسترش یافته است . این گیاه علاوه بر نقش درمانی در مقابله با سختی های طبیعی نیز دارای اهمیت است.از این گونه در پروژه های مختلف بیابان زدایی در کشور چین استفاده گسترده ای شده است. این گونه که ظاهرا باتوجه به رویشگاه خاکهای کم عمق وپایکوهی را می پسندد گونه ای بسیار مقاوم وکم توقع است وعمدتا بستر آنرا ماسه های باد آورده تشکیل می دهند. ارتفاع درختچه ها 1تا3 متر می رسد. به نظر می رسد با توجه به گستردگی وتنوع بیابانهای کشور ومحدودیت تنوع کشت گونه های مختلف در مناطق بیابانی می بایست به توسعه وکشت این گونه توجه ویژه ای مبذول گردد.   مزایای خرید عسل دیودال از کشمون عسل دیودال یک عسل خاص میباشد که ترکیبی از شهد گیاهان بهاره دشت های قاین میباشد ولی شهد غالب این عسل از درختچه های دیودال میباشد. عسل دیودال مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.
انتخاب
عسل پنبه ترنجبین

عسل پنبه ترنجبین

خرید عسل پنبه و ترنجبین برای تولید عسل پنبه و ترنجبین، زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل پنبه و ترنجبین (که شیره‌ی ساقه‌ی گیاه خارشتره) در این عسل، به آن عسل پنبه و ترنجبین گفته میشه. پنبه گلی کم عمر داره و در مناطق خشک کشت میشه، ترنجبین هم شیره‌ایه که از ساقه‌ی گیاه خارشتر خارج میشه و مختص مناطق خشک و کویریه. بنابراین عسل‌ پنبه و ترنجبین یک عسل خاص ویژه‌ی مناطقیه که هر دوی این گیاهان باهم در اون‌جا موجود باشن. عسل کرمی پنبه و ترنجبین مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، کشمون با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگر قاطی نشده. کشمون به زنبوردار کمک می‌کنه تا عسل پنبه رو بدون واسطه بفروشه. شما هم با خرید عسل پنبه و ترنجبین که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن. این عسل برخلاف اکثر عسل‌های پنبه رنگ روشنی نداره که به علت وجود شهد ترنجبین بالا در عسله. شهد ترنجبین باعث میشه عسل روان‌تر و تیره تر باشه.  
انتخاب
عسل جنگل

عسل جنگل

  خرید عسل جنگل  آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست برای تولید عسل جنگل زنبور  ترکیبی از شهد گل‌های مختلف از جمله گل‌های درخت نمدار یا زیرفون، خرمالو وحشی، اقاقیا وحشی و گل‌های جنگلی مثل  تمشک و … استفاده می‌کنه.   ویژگی‌های عطری و طعمی عسل جنگل  طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های جنگل که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل های با طعم ملایم، شیرینی بسیار ملایم و عطر گله.   ویژگی‌های ظاهری عسل جنگل عسل جنگل دارای رنگ زرد روشنه البته اگه شهد خرمالو وحشی قالب باشه رنگ تیره می‌شه. عسل جنگل یک عسل با رطوبت نسبتا بالا محسوب میشه و حدود ۲۱ درصد رطوبت داره. عسل جنگل جزو عسل های زودرس هستش و به مرور زمان در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس بستن گفته میشه.بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـد رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های تقلبی بودن عسل نیست. موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل(مخصوصا گلوکز)، دمای محیط،میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه.   مزایای خرید عسل جنگل از کشمون   این‌جا می‌تونید عسل جنگل اصل بخرید، شما با خرید عسل جنگل طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونید و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه‌دار هستند و برگه تایید آزمایشگاه دارند. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله. همچنین عسل جنگل می‌تونه برای بیماری کبدی و ویروسی درمان خوبی باشه البته جهت استفاده‌های دارویی حتما با نظر و مشورت متخصص مربوطه باشه.  
انتخاب
عسل بهارنارنج

عسل بهارنارنج

  خرید عسل بهارنارنج   برای تولید عسل بهارنارنج زنبور ترکیبی از شهد گل‌های مختلف و بهارنارنج تغذیه می‌کند ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل بهارنارنج تو این عسل بهش عسل بهارنارنج گفته می‌شه. آشنایی با گیاهانی که شهدشون تو این عسل هست علاوه بر گیاه بهارنارنج که شهد غالب این عسله زنبور برای تولید عسل از شهد درخت پرتقال، لیمو، افرا، شبدر و… استفاده می‌کنه.    ویژگی‌های عطری و طعمی عسل بهارنارنج  عسل بهارنارنج عسلی معطر می‌باشد و دارای طعم خوبیه. ویژگی‌های ظاهری عسل بهارنارنج عسل مرکبات جزعسل‌های متوسط رسه  و در طیف رنگی زرد روشنه مزایای خرید عسل بهارنارنج از کشمون  این‌جا می‌تونید عسل بهارنارنج  اصل بخرید، شما با خرید عسل بهارنارنج طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونید و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه‌دار هستند و برگه تایید آزمایشگاه دارند. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.  
انتخاب
عسل کهور

عسل کهور

مجید رمضانپور جوانترین زنبورداری که به تازگی به جمع زنبورداران کشمون اضافه شده. مجید متولد 1379 هست و اهل شهر کاشمر استان خراسان رضوییه که اصالتا از منطقه کوهسرخ کاشمر و ساکن این شهر هستن. مجید زنبورداری رو در کنار پدر یاد گرفته و الان هم با پدرشون به صورت مشترک زنبورداری می‌کنن. آقا غلامحسین پدر مجید حدودا 30 سال میشه که زنبورداری رو شروع کردن و مجید هم الان 3 ساله که بطور جدی و ثابت داره زنبورداری میکنه. از مجید پرسیدیم چه چیزی باعث شده زنبورداری رو شروع کنه؟ مجید در جواب سوالمون دلیل اصلی رو ادامه دادن کار پدر بیان میکنه و میگه اینکه یه محصول طبیعی و سالم تولید می‌کنیم خیلی لذت بخشه. هرچند سختی‌هایی مثل بلند کردن و حمل کندوها در مناطق کوهستانی، کوچ کردن و خوابیدن در کوه و دشت‌ها داره ولی می ارزه. مجید در کنار زنبورداری یک باغ آلو هم داره.  فروش محصولشون تا قبل از آشنایی با کشمون، بیشتر از طریق دوستان و واسطه هایی بوده که از زمان های دور با پدرش در ارتباط بودن.  الان خیلی از اون افراد دیگه پا به سن گذاشتن کمتر فعالیت دارن. الان با این شرایط اقتصادی مشتری عسل طبیعی کمتر شده و برای فروش محصولشون دچار مشکل شدن. امیدوارن که بتونن از طریق کشمون عسل های خالص خودشون رو بهتر و راحت‌تر به فروش برسونن. مجید و پدرشون 200 کندو دارن و برای برداشت عسل طبیعی سالی حداقل 4 بار کوچ میکنن. فصل زمستون به جنوب ایران سفر کرده و در اطراف بندرعباس عسل کهور برداشت می‌کنن. اواخر بهار عسل یونجه برداشت می‌کنن و به شهرهای سبزوار یا سرخس کوچ می‌کنن. تابستان هم عسل کوه یا گون برداشت و به منطقه کدکن در شهر تربت حیدریه کوچ می‌کنن  و نهایتا اواخر تابستان عسل ترنجبین در شهرهای سرخس یا کاشمر بررداشت می‌کنن. مجید در پاسخ به سوالمون که آرزوت چیه با خنده و شوخی میگه کارخانه بسته بندی عسل داشته باشم.  امیدواریم کشمون راهی باشه برای رسیدن به آرزوشون.   عسل کهور   عسل کهور، یکی از محصولات شگفت‌انگیزیه که تو ایران تولید می‌شه. این عسل از گل‌های درخت کهور به دست میاد و با طعم بی‌نظیری همراهه. زمان گلدهی کهور بسته به منطقه‌ رویشگاهش، متفاوته و از اسفند ماه آغاز می‌شه. در برخی از مناطق تا خرداد ماه ادامه داره. درخت کهور ایرانی به کُور و کبیر معروفه و یه درخت بومی ارزشمنذه.  فصل برداشت عسل کهور معمولاً تو اسفند و فروردینه.  عسل کهور بسیار خوش طعمه، رنگ روشنی داره و جزو عسل های زود رُس به حساب میاد. این عسل، علاوه بر طعم بی‌نظیرش، خواص بسیاری نیز داره. از جمله خواصش کمک به بهبود بیماری‌گوارشی، خاصیت ضدعفونی کننده‌ای که سبب شده تو طب سنتی نیز مورد استفاده قرار بگیره.  مناطقی که بیشترین تولید عسل کهور رو دارن، استان‌های جنوبی کشور به ویژه استان هرمزگان، جنوب کرمان و سیستان و بلوچستان هستن.    بنابراین، اگر به دنبال یک محصول خوشمزه و مفید برای سلامتی هستین، عسل کهور رو به شدت توصیه می‌کنیم.   
انتخاب
عسل بادام بهارنارنج

عسل بادام بهارنارنج

عسل بادام   عسل بادام‌بهارنارنج یکی از خاص‌ترین عسل‌ها به شمار میاد. ایران به عنوان یکی از مهمترین تولید کنندگان عسل طبیعی بادام‌بهارنارنج شناخته می‌شه. خواص فوق العاده این عسل باعث شده تا این ماده به عنوان یک ماده درمانی شناخته بشه؛ همچنین این عسل می‌تونه به عنوان یه صبحانه پر انرژی یا یک شیرین کننده خوش طعم هم به کار بره.   عسل بادام‌بهارنارنج که از شهد شکوفه‌های درخت نارنج و درخت بادام در شهر جیرفت استان کرمان به دست میاد.    خواص عسل بادام‌بهارنارنج این عسل سرشار از ویتامین B و C هستش. همچنین ناگفته نمونه که عسل بادام‌بهارنارنج مملو از آنتی اکسیدان بوده و در نتیجه می تونه برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مفید باشه. عسل بادام‌بهارنارج از جمله عسل‌های چند گل به حساب میاد که به دلیل ویتامین های درونیش، یک انرژی زا طبیعیه. اگه از این عسل در وعده صبحانه به صورت های مختلفی استفاده کنین، سطح انرژی مناسبی تا شب خواهید داشت. یکی از خواص فوق العاده عسل بادام‌بهارنارنج که باعث شده این ماده مورد توجه بسیاری از افراد قرار بگیره، نقشش برای کاهش کلسترول خونه.   ویژگی‌های طعمی و ظاهری این عسل دارای طعمی جذاب با عطر گل بهار نارنجه که ته مزه بادام رو هم میتونین ازش حس کنین.  شیرینی متوسطی داره و دارای رنگ بسیار زیبای کهرباییه.  این عسل جزو عسل‌هایه که انرژی بالایی داره و  یه گزینه عالی برای صبحانه و بچه‌ها به حساب میاد.  
انتخاب
عسل بهاره گون غالب

عسل بهاره گون غالب

این‌جا می‌تونید عسل بهاره گون غالب اصل بخرید، شما با خرید عسل گون طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله.    آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست برای تولید عسل گون ، زنبورها از شهد عسل های مختلفی تغذیه میکنند ولی به دلیل غالبیت شهد گیاه گون ، این عسل هم به همین اسم، نام گذاری شده.   ویژگی های عطری و طعمی عسل گون طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده ی کارشناس عسل روی عسل‌ گون  که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی ملایم و کم  قرار می‌گیره، طعم دلپذیری داره و عطر گون گزانگبین به طور واضح از این عسل حس میشه.   ویژگی‌های ظاهری عسل بهاره غالب گون این عسل گون ، یک عسل کاملا رسیده است و برای همین غلظت و قوام خوبی داره. رنگ زرد روشنی داره.    مزایای خرید عسل گون از کشمون عسل گون  مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونید به زنبوردار سود بیشتری برسونید و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.  
انتخاب
چای دست ساز

چای دست ساز

 با خرید چای دست‌ساز، چایی برای شما ارسال میشه که تمام مراحل برداشت و فراوریش با دست انجام شده،به این شکل که در هنگام برداشت از بین برگ‌های سبز چای، سه برگ اول شاخه که برگهای لطیفیه و تازه جوونه زده با دست چیده میشه و فراوری هم بدون تجهیزات صنعتی یا کارخونه ای انجام میشه، یعنی مراحل اکسیداسیون، رول یا مالش چای که برخی از مراحل فراوری چایه توسط دست، در یک وسیله چوبی خاص اتفاق می افته. و در نهایت هم چای به روش سنتی در وسیله‌ای به اسم بخاری یا روی یک شعله ملایم در ظروف خاص خشک میشه.  ویژگی های چای دستی اینه که عطر و طعم جذاب‌تری نسبت به چای کارخونه ای داره. هنگام دم کردن هم سه برگ چیده شده چای کاملا قابل تشخیصه.  چای دست‌ساز در کشمون در کشمون چای، مثل بقیه محصولات، با اسم کشاورزی که زحمت کاشت و تهیه‌شو کشیده معرفی میشه. این کار علاوه بر این که باعث میشه زحمات کشاورزهای دوست داشتنی دیده بشه، باعث میشه کشاورز هم تلاش کنه بهترین محصولشو در اختیار مشتری بذاره. علاوه بر این، در شناسنامه محصول، در کنار قصه زندگی کشاورز، ذکر میشه که چای در چه فصلی برداشت شده و چه ویژگی‌هایی داره. چای هر فصل طعم و عطر خاص خودشو داره و ارزش امتحان کردن داره. مزیت خرید چای دست‌ساز از کشمون شما با خرید چای از کشمون، این پیام رو به چایکار ایرانی میدید که ما برامون کیفیت مهمه! ما حاضریم قیمتی متناسب با زحمتی که برای چای کشیده میشه بهت بدیم و تو با خیال راحت تمرکزتو بذار روی کیفیت! و چایکار هم که چایش رو با اسم خودش توی سایت میفروشه، وقتی داره مراحل سخت ولی مهم چیدن و فراوری چای رو با دست انجام میده خیالش راحته که کسی هست که براش مهمه نتیجه این زحمت بهتر و بهتر باشه!
انتخاب
گل گاو زبان ایرانی

گل گاو زبان ایرانی

گل گاوزبان گیاهی دارویی بوده که به دلیل داشتن خواص دارویی از گذشته مورد توجه بوده است. گیاهی است که به داشتن گل‌های بنفش پررنگ و خواص دارویی شناخته شده است. خواص گل گاو زبون: 1- آرام بخش بودن (نشاط آور بودن، کاهش دهنده غم و ناراحتی، ضد افسردگی، وحشت و اضطراب) 2-درمان اختلالات پوستی  3- تنظیم کننده قند خون 4-بهبود سلامت بدن 5-ضد سرطان 6-دیابت (کاهش قند خون )   موارد منع مصرف گل گاو زبون: مصرف بی رویه گل گاوزبان خطرناک است و موجب مسمومیت می گردد. گل گاوزبان بعلت داشتن آلکالوئید برای زنان باردار و کودکان مضر است.ممکن است به علت وجود آلکالوئید فشار خون را کمی بالا ببرد.  کسانی که بیماری کبدی دارند نباید از گل گاوزبان استفاده کنند. خرید آنلاین گل گاو زبان از کشمون: کشمون سعی میکنه به کشاورزهای که عضوش هستن کمک کنه تا گل گاو زبان هاشون رو به نام خودشون، بدون واسطه و با سود بیشتر بفروشن و این تضمین را به خریدار میدهد که محصولی با کیفیت مشخص شده خریداری میکند. در حال حاضر گل گاو زبان کشمون از اشکورات رحیم آباد رودسر تامین شده است. اشکورات رحیم آباد رودسر با تولید ۷۵ درصد گل گاوزبان از مناطق مهم تولید این گیاه دارویی در ایران و بعنوان پایتخت گل گاو زبان ایران شناخته شده است.شهرستان رودسر بزرگ‌ترین تولیدکننده گل‌گاوزبان کشور است. خرید گل گاو زبان در تهران:  برای خرید حضوری گل گاو زبان به نمایندگی های کشمون در تهران مراجعه کنین.(قبل از مراجعه به نمایندگی با کارشناسان ما صحبت کنین) قیمت گل گاو زبان: قیمت گل گاو زبان در کشمون بعد از تعیین کیفیت تعیین میشود.
انتخاب
چای زرین

چای زرین

چای زرین که برخی کارخانه‌ها آن را با نام‌های وزین یا چای ساچمه‌ای نیز عرضه می‌کنند، همه به مرغوبیت و کیفیت عالی آن را می‌شناسند و طرفداران خاص و پروپاقرص خود را دارد. این چای از لطیف‌ترین قسمت بوته چای یعنی غنچه و برگ‌های بالای آن به دست می‌آید و به خاطر لطافتی که دارد، برخلاف برگ‌های پایین‌تر بوته چای که طی فرآیند تولید می‌شکنند، حالت پیچشی به خود می‌گیرد. چای زرین دارای طعم تلخ و گس و عطر فوق العاده‌ای بوده و هم‌چنین بسیار خوش‌رنگ است.    مزیت چای زرین: چای با رویتی زیبا که از غنچه های خالص چای در فصل بهار تهیه شده بارنگ‌ و دبشیت ممتاز با طعم گس خاص با کیفیت بالا و عطر فوق العاده و رنگ عالی یکی از بهترین و باکیفیت ترین چای شمال محسوب میشه. کشمون تلاش کرده با انتخاب کشاورز و کارخانه‌ای که به کیفیت اهمیت میدن یک تجربه‌ی متفاوت از چای کار‌خانه‌ای ارائه کنه.
انتخاب
چای ممتاز بهاره

چای ممتاز بهاره

چای ممتاز بهاره از بخش‌های با کیفیت چای (سه برگ اول) استفاده میشه. منظور از ممتاز بهاره چیه ؟ برداشت چای در سه فصل بهار، تابستان و پاییز انجام می‌گیرد که چای بهاره ممتاز  در فصل بهار و در اواخر اردیبهشت برداشت می‌شود.برداشت چای در فصل بهار آن را به چای خوش طعم و چای با کیفیت و چای معطر تبدیل می‌کند.   مزیت  چای کارخانه‌ای ممتاز بهاره: چای با رویتی زیبا که از غنچه های چای در فصل بهار تهیه شده بارنگ‌ و دبشیت ممتاز با طعم گس عالی با کیفیت بالا و عطر فوق العاده و رنگ  شفاف طرفداران زیاد و خاصی داره. چای کارخانه‌ای به چایی گفته میشه که مراحل فرآوری اون در کارخانه انجام شده. در مقایسه با چای‌ دست‌ساز و چای کارگاهی، مقیاس فرآوری چای در کارخانه مقیاس بزرگتریه به همین دلیل قیمت تمام‌ شده‌ی چای مناسب‌تر از دو حالت دیگه‌ست.کشمون تلاش کرده با انتخاب کشاورز و کارخانه‌ای که به کیفیت اهمیت میدن یک تجربه‌ی متفاوت از چای کار‌خانه‌ای ارائه کنه. در این نوع چای هم مانند سه نوع چای دیگه‌ی موجود در کشمون از بخش های با کیفیت چای (سه برگ اول) برای تهیه‌ی چای استفاده میشه.
انتخاب
چای سفید

چای سفید

چای سفید    چای سفید از گیاه camellia sinensis بدست میاد، با این تفاوت که برگ‌ها قبل از اینکه به طور کامل باز شن چیده میشن. همچنین از نظر فرآوری چای سفید بدون تخمیر حاصل میشه. برگ‌های این چای در اصل جوانه‌های کرک‌دار نقره‌ای رنگ گیاه چای هستش که قبل از اینکه بطور کامل باز بشن چیده میشن. چون تخمیر یا فرآوری نمیشن ، تمام خواصشون رو حفظ کرده و در حفاظت از بدن در برابر بیماری‌ها موثرتر و قوی‌تر از چای سبزه. کیفیت چای سفید تا حد زیادی بستگی به زمان برداشت برگ‌ها داره و بهترین زمان برداشت برگ‍‌ها جهت تهیه چای با بالاترین کیفیت ،اوایل فصل بهاره. چای سفید به علت ظرافت بیشتر در فرایند تولید نسبت به سایر چایی‌های سنتی کمیاب‌تر و گرونه. چای سفید به لطیف‌ترین چای معروفه، تلخ نیست ، طعم ملایم و شیرین داره.این نوع چای کم رنگ ولی عطریه و دارای طعم ملایم و مثل بهارنارنج  هستش.   چای سفید رو می توان جانشین چای روزانه نمود، از این رو می‌شه یک یا دو نوبت مصرف چای روزانه رو به چای سفید اختصاص داد. چای سفید نسبت به دیگر انواع چای میزان کافئین بسیار کمتر و آنتی اکسیدان‌های فعال بسیار بیشتری داره، بنابراین می‌شه چای سفید رو به تمامی افرادی که چای رو جهت سلامتی می‌نوشن، توصیه کرد.  این نوع چای اصلا تخمیر نمیشه نوع نادری از انواع چای هست و برگ‌هاش بلافاصله بعد از چیدن خشک شده و چون حالت تخمیری نداره، مواد مفید آن بیشتر از سایر چایی هاست. به همین دلیل مزه‌اش بسیار ملایم‌تر از سایر چای‌ها حتی چای سبزه. چای سفید از گلبرگ‌های تازه‌ای درست میشه که هنوز پرز خودشون رو از دست ندادن، در آغاز فصل بهار غنچه‌ی چای رو پیش از اینکه باز بشه می‌چینن و بدون اینکه مالش بدن در حرارت زیاد خشک می‌کنن.       چای سفید در کشمون در کشمون چای، مثل بقیه محصولات، با اسم کشاورزی که زحمت کاشت و تهیه‌شو کشیده معرفی میشه. این کار علاوه بر این که باعث میشه زحمات کشاورزهای دوست داشتنی دیده بشه، باعث میشه کشاورز هم تلاش کنه بهترین محصولشو در اختیار مشتری بذاره. علاوه بر این، در شناسنامه محصول، در کنار قصه زندگی کشاورز، ذکر میشه که چای در چه فصلی برداشت شده و چه ویژگی‌هایی داره. چای هر فصل طعم و عطر خاص خودشو داره و ارزش امتحان کردن داره. مزیت خرید چای سفید  از کشمون شما با خرید چای از کشمون، این پیام رو به چایکار ایرانی میدید که ما برامون کیفیت مهمه! ما حاضریم قیمتی متناسب با زحمتی که برای چای کشیده میشه بهت بدیم و تو با خیال راحت تمرکزتو بذار روی کیفیت!   
انتخاب
چای ساچمه ای ممتاز

چای ساچمه ای ممتاز

چای ساچمه‌ای ممتاز   چای ساچمه‌ای یکی از انواع چای ممتازه. این چای از سورت و غربال شدن چای ممتاز بدست میاد. به این صورت که چای ممتاز بهاره رو داخل دستگاه سورت بندی می ریزند.  کارکرد این دستگاه به این صورته که از هر دریچه، چای با درجه بندی کیفی متفاوت خارج میشه، مثلا از دریچه اول چای ممتاز بهاره ساچمه‌ای خارج میشه. از دریچه دوم چای ممتاز، و به همین ترتیب تا آخر چای‌های شکسته، شکسته 2، باروتی، خاکه و… خارج میشه.   چای ساچمه‌ای ویژگی‌هایی داره که این چای رو نسبت به انواع چای متفاوت می‌کنه. اسم این چای رو از روی ظاهری که شبیه به ساچمه‌های تفنگ داره، گذاشتن. اندازه هر برگ چای گرد و دایره ای شکله. این چای فقط از غنچه‌های بوته چای که لطیف ترین قسمت بوته ‌ست تهیه میشه. این چای باکیفیت‌ترین چای لاهیجان محسوب میشه.  عطر و طعم چای ساچمه‌ای کشمون چای ساچمه‌ای دارای گسی و تلخی متوسطه و برای اکثر افراد که ذائقه متفاوتی دارن مناسبه و یک چای همه پسند محسوب می‌شه. رنگ دهی و عطر بالایی نیز داره. .  
انتخاب
لمون گرس

لمون گرس

لمون گرس که با اسم علف لیمو شناخته میشه، گیاهی کمتر شناخته شده در ایران با خواص و کاربردهای فراوانی هستش. لمون گرس دمنوشی بسیار خوش عطر و طعم با طبعی گرمه و از پودر آن میشه به عنوان چاشنی سالاد و غذا استفاده کرد. همچنین عصاره لمون گرس برای مصارف بهداشتی آرایشی کاربرد فراوانی داره. (مثل کرم‌ها روغن‌های ماساژ و…) لمون گرس از دو قسمت ساقه و ریشه تشکیل شده. علت اصلی استفاده از لمون گرس عطر و طعم عالیش و خواص آرامش بخشی اون و کاهش استرسه. طعم لمون گرس چجوریه؟ عطر و طعم بی‌نظیر لیمو رو بدون ترشی‌اش تصور کنین.
انتخاب
چای ترش

چای ترش

سال‌ها قبل مردم آفریقای مرکزی با یک گل زیبا وعجیب مواجه شد که اسمش رو گذاشتن هیبیسکوز! تصویر این گل توی جاهای مختلف دنیا به خاطر زیباییش مشهور شد و همه ازش در جاهای مختلف استفاده میکردن. همزمان توی عربستان این گل به صورت وسیع کشت میشد و مردم اونجا به اسم چای مکه میشناختنش.  وقتی هیبیسکوز به ایران رسید اسمش رو گذاشتن چای ترش و شد یکی از دمنوش های جذاب و خوشمزه مورد استفاده مردم. درحال حاضر، این گیاه در ایران تو استان سیستان و بلوچستان وجود داره. به رنگ قرمزه  و طعم ترش و دلچسبی داره. چای ترش علاوه بر رفع عطش و خستگی، خواص درمانی زیادی داره. تو افریقا از این دمنوش برای رفع گلودرد و سرفه استفاده می‌شه. دمنوشش سرشار از آنتی اکسیدانه و برای پوست، چربی خون و دیابت بسیار مفیده.
انتخاب
چای ماچا

چای ماچا

ماچا یک نوع چای سبز پودریه. از چند صد سال پیش تو کشورهای آسیایی برای درمان برخی بیماری‌ها، حفاظت از بدن و نیروبخشی استفاده می‌شده. چای ماچا از جمله نوشیدنی‌های پرطرفدار نو چین و آسیا ست. برای تهیه ماچا، برگ‌های همان درختی که برای چای سبز معمولی کاربرد داره، استفاده می‌شi. با این حال، ۲۰ تا ۳۰ روز قبل از اینکه برگ‌ها رو از گیاه بچینن، سایبان‌های بزرگی رو بر روی این گیاه قرار می‌دن تا نور خورشید بهشون نتابه. این کار باعث می‌شه برگ‌ها سبزتر و ترکیبات موجود در برگ‌ها غنی تر شه.  مطالعات نشون داده که مصرف ماچا می‌تونه به کاهش خطر بروز بیماری‌های قلبی، کاهش قند خون، تقویت سیستم ایمنی بدن، کاهش استرس و افزایش تمرکز و توجه کمک کنه. همچنین، مصرف ماچا به عنوان یک منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌ها شناخته شده. چجوری چای ماچا درست کنیم؟ برای تهیه چای ماچا، بهتره از آب ۷۵-۸۰ درجه سانتی‌گراد استفاده کنین. در ظرف مناسب، یک قاشق چای خوری پودر ماچا را با دو قاشق غذاخوری آب داغ مخلوط کنین. سپس با استفاده از همزن دستی یا همزن مخصوص ماچا (ویسک)، اون رو به صورت حلقوی و با حرکات دائره‌ای و حرکاتی به شکل m به خوبی هم بزنید تا پودر ماچا کاملاً در آب حل شه و کف کنه. بعد به دلخواه میتونین بهش شیر و عسل اضافه کنین و با یخ یا گرم نوش جان کنین.
انتخاب
روغن زیتون فرابکر کرونایکی

روغن زیتون فرابکر کرونایکی

شما می‌تونین از طریق کشمون به روغن زیتون فرابکر تک‌رقم و باکیفیت دسترسی پیدا کنین. روغن زیتون کشمون، از بهترین درختان زیتون تهیه شده و اصالت و کیفیت این روغن زیتون قبل از ارسال توسط تیم کنترل کیفیت کشمون چک و تو آزمایشگاه بررسی می‌شه.     روغن زیتون فرابکر تک رقم در کشمون در کشمون روغن زیتون، مثل بقیه محصولات، با اسم کشاورزی که زحمت کاشت و تهیه‌شو کشیده معرفی میشه. این کار علاوه بر این که باعث میشه زحمات کشاورزهای دوست داشتنی دیده بشه، باعث میشه کشاورز هم تلاش کنه بهترین محصولش‌رو در اختیار مشتری بذاره. علاوه بر این، در شناسنامه محصول، در کنار قصه زندگی کشاورز، نتایج کنترل کیفی انجام شده روی روغن هم آورده شده.    منظور از تک رقم بودن چیه؟  تک رقم بودن این روغن‌زیتون به نوع درخت‌هایی که زیتون ازش برداشت شده اشاره داره. معمولا در یک باغ انواع رقم‌های زیتون کشت میشه. اما در برخی موارد برای تهیه‌ی یک روغن تخصصی و ویژه، کشاورزی که متخصص زیتون هم باشه، فقط زیتون‌های یک رقم از زیتون رو در روغن‌گیری استفاده می‌کنه و این منجر به تولید یک روغن با طعم خاص و بسیار با ارزش میشه که بهش روغن زیتون تک‌رقم گفته میشه. برای تولید این روغن زیتون رقم کرونایکی (Koroneiki) انتخاب شده که یکی از با کیفیت‌ترین رقم‌ها برای تولید روغن زیتونه.   ویژگی‌های عطری و طعمی این روغن زیتون علاوه بر کنترل کیفی در آزمایشگاه که در تست‌های مربوط به روغن‌زیتون اسیدیته و پراکسید روغن اندازه‌گیری میشه تا در محدوده‌ی استاندارد فرابکر باشه، روی روغن‌زیتون‌های کشمون تست حسی انجام میشه. این تست توسط متخصصان آموزش دیده و بسیار با تجربه در زمینه‌ی روغن‌زیتون انجام میشه و علاوه بر تایید اصالت روغن‌زیتون، به شما اطلاعات بیشتری دربار‌ه‌ی این روغن میده. طبق ارزیابی انجام شده رنگ این روغن زیتون، سبز، مزه‌ی تندی بیشتر از تلخی و عطر و بوی متعادل داره که مشابه علف سبزه.    مزایای خرید روغن زیتون طبیعی از کشمون یکی از عوامل تاثیرگذار برکیفیت روغن زیتون، تازه بودن روغن زیتونه. امروزه برای تشخیص کیفیت روغن زیتون هم از روش ارزیابی حسی چشایی و هم از روش‌های شیمیایی آزمایشگاهی استفاده می‌شه. روغن زیتون فرابکر تک رقم کشمون با توجه و ارزیابی دقیق آزمایشگاهی ارائه می‌شه و نوع فرابکر، بهترین درجه کیفی روغن زیتونه. علاوه‌بر این ویژگی تک‌رقم بودن زیتون منجر به تجربه‌ی یک طعم اختصاصی و یک‌دست از روغن‌زیتون میشه. کشاورز برای تولید روغن زیتون کشمون به تازه بودن و فاصله بین کاشت تا فراوری و تولید روغن زیتون توجه می‌کنه و ما تمام تلاشمون رو می‌کنیم تا روغن زیتون تازه به دست مصرف کننده برسه.
انتخاب
نخود

نخود

نخود یکی از حبوبات شناخته شده و پرکاربرد در آشپزی ایرانیه. از این صفحه نخودی رو می‌تونید تهیه کنید که نخود بهاره‌ست.نخود بهاره که به اسم نخود رسمی هم شناخته میشه و سایز درشتی داره. این نخود، زودپزه و بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان برای پختش کافیه.
انتخاب
لوبیا قرمز

لوبیا قرمز

یکی از انواع لوبیا، لوبیا قرمزه. لوبیا قرمز به دو رنگ صورتی و جگری وجود داره که از نظر خواص و ارزش غذایی یکسان هستند. از این صفحه لوبیا قرمزی رو می‌تونید تهیه کنید که جگری رنگه. این لوبیا زودپزه و بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان برای پختش کافیه. البته لازمه که قبل از پخت بین ۸ تا ۱۲ ساعت خیس شده باشه.  
انتخاب
لپه

لپه

لپه یکی از انواع حبوباته که از نخود درست میشه. معروف‌ترین غذای ایرانی که با لپه پخته میشه خورش قیمه‌ست و زودپز بودن و له نشدن لپه برای پخت این غذا اهمیت داره. از این صفحه می‌تونید لپه ای رو بخرید که ریز و خوش‌پخته. این لپه در مدت زمان ۲۰ دقیقه به خوبی پخته میشه و له هم نمیشه.  
انتخاب
لوبیا چیتی

لوبیا چیتی

یکی از انواع لوبیا، لوبیا چیتی هست. از این صفحه لوبیا چیتی رو می‌تونید تهیه کنید. این لوبیا زودپزه و بین ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زمان برای پختش کافیه. البته لازمه که قبل از پخت بین ۸ تا ۱۲ ساعت خیس شده باشه.
انتخاب
پکیج بنشن + لوبیا قرمز هدیه

پکیج بنشن + لوبیا قرمز هدیه

حبوباتی که تو کشمون به فروش می‌رسن شناسنامه دار هستن و مال یک کشاورزن، نوع حبوبات و همچنین شرایط کود دهی و سمی که توسط کشاورز برای حبوبات استفاده شده کاملا مشخصه، همچنین این حبوبات‌ها توسط تیم کنترل کیفیت کشمون بررسی می‌شن و قیمتشون نسبت به کیفیتشون تعیین می‌شه و بر روی سایت قرار می‌گیره. مزیت خرید حبوبات از کشمون: تمامی حبوبات‌های کشمون شناسنامه دار هستن.  با خرید از کشاورز به کشاورز سود بیشتری می‌رسه. محصولات با کیفیت مشخص برای فروش بر روی سایت گذاشته شدن. کشمون حامی محیط زیست و تو بسته بندیهای محصولات از مواد زیست تخریب پذیر تاجای ممکن استفاده شده.
انتخاب
پکیج بنشن + لوبیا قرمز هدیه

پکیج بنشن + لوبیا قرمز هدیه

حبوباتی که تو کشمون به فروش می‌رسن شناسنامه دار هستن و مال یک کشاورزن، نوع حبوبات و همچنین شرایط کود دهی و سمی که توسط کشاورز برای حبوبات استفاده شده کاملا مشخصه، همچنین این حبوبات‌ها توسط تیم کنترل کیفیت کشمون بررسی می‌شن و قیمتشون نسبت به کیفیتشون تعیین می‌شه و بر روی سایت قرار می‌گیره. مزیت خرید حبوبات از کشمون: تمامی حبوبات‌های کشمون شناسنامه دار هستن.  با خرید از کشاورز به کشاورز سود بیشتری می‌رسه. محصولات با کیفیت مشخص برای فروش بر روی سایت گذاشته شدن. کشمون حامی محیط زیست و تو بسته بندیهای محصولات از مواد زیست تخریب پذیر تاجای ممکن استفاده شده.
انتخاب
گلاب طبیعی اعلا

گلاب طبیعی اعلا

گلاب طبیعی اعلا   هر سال، اواسط اردیبهشت حال‌ وهوای باغ‌های صورتی شهر بهشتی می‌شه؛ عطر دلپذیر گل و گلاب کوچه‌ها و خیابان‌ها رو پر می‌کنه. زن و مرد، پیر و جوون در کنار هم به چیدن گل‌های سرخ محمدی مشغول می‌شن چون که این ماه، فصل گلاب گیریه. توی این چند هفته، همه درگیر مراسم گلاب گیری هستن؛ عده‌ای گل می‌چینن، عده‌ای انبار می‌کنن و عده‌ای مراسم گلاب‌گیری رو شروع می‌کنن.  تا حالا فکر کردین این ماده خوشبو که با آوردن اسمش مشاممون ناخودآگاه با عطرش پر می‌شه اولین بار  از کجا اومده؟ ایرانیان، نخستین افرادی بودن که به خواص خوراکی و درمانی گل سرخ پی بردن. طبق اسناد بین‌المللی، مبدا تولید گلاب، ایرانه.  تو دوره صفوی، گل سرخ به همراه دستگاه‌های ویژه گلاب گیری، از ایران به ترکیه، سوریه و بلغارستان صادر می شده. تو قرن هشت و نهم میلادی، گلاب یکی از مهم‌ترین کالاهای تجاری ایران بوده و از طریق جاده ابریشم به چین و هند صادر می‌شده‌. جالب بدونین ایرانیان اولین کسایی بودن که به روش تقطیر، از گل سرخ اسانس گلاب رو به دست آوردن و این روش رو به جهان یاد دادن. ابن‌سینا یکی از بزرگترین دانشمندان ایرانیه که زمان زیادی از عمر خودش رو به تحقیق و بررسی استخراج اسانس‌ها به روش تقطیر صرف کرده. جای این عصاره شمیمناک و عطرآگین توی کشمون خالی بود.
انتخاب
عرق هل

عرق هل

عرق هل عرق هل، یادآور خاطراتی دلنشینه. عطری که در سفره‌های شام، در قهوه‌های گرم و در دسرهای شیرین، حضور پیدا می‌کنه و دل رو به شادی می‌اندازه.   بویی که در طبخ‌های شرقی، در خورش‌های پرمزه و در دمنوش‌های معجزه‌آسا، خود رو به نمایش می‌گذاره. رایحه‌ای که در گیاهی معروف به هل، پنهان شده و به آن جذابیت و طعمی ممتاز می‌بخشه. هل، عمده‌ترین ماده‌ی موثر در تهیه‌ی عرق هله. هل، به دلیل خواص شفاف کننده‌ی دستگاه گوارش، باعث تسکین دردهای شکمی و یبوست می‌شه. علاوه بر این، برای کمک به کاهش استرس و اضطراب نیز مفیده.  بویی شیرین و تلخ، دل‌ها رو به خود جذب می‌کنه و ذهن رو به آرامش می‌رسونه. از این رو، عرق هل، یکی از عطرهاییه که به دلایل مختلف، طرفداران بسیاری داره.   هل با فرهنگ و تاریخ ایران گره خورده  و به یادآوری خاطراتی دلنشین از گذشته‌ی این سرزمین، می‌پردازه. بویی که در بازارهای شهرهای پرتلاطم ایران، تا حیاط‌های بومی روستاهای دور افتاده، پدیداره.
انتخاب
عرق بهارنارنج

عرق بهارنارنج

عرق بهارنارنج عرق بهارنارنج، این رایحه دل‌نشین، به یادآوری فصل بهار و آغاز شروع دوباره‌ی زندگی، می‌پردازه. بویی که از گل‌های زیبای نارنج، بهاری، شاداب و پرانرژی به دست میاد و عطر میوه‌های شیرین و تندی رو با هم ترکیب می‌کنه.   عرق بهارنارنج، به دلیل خواص ضد التهابی و ضد عفونی‌کننده‌ی خود، برای درمان بیماری‌هایی مانند عفونت‌های دستگاه گوارش، عفونت‌های ریوی و عفونت‌های پوستی مفیده. همچنین، بوی که این عرق به دنبال داره، به دلیل خواص آرامش بخش و ضد استرسی‌که داره، می‌تونه به کاهش تنش‌های روحی و جسمی کمک کنه.    عطر خوشبو که محیط پراز اضطراب و استرس،  رو به آرامش می‌رسونه. بویی که در گلستان‌های بهاری، باعث شادی و نشاط می‌شه. عرق بهارنارنج، از جمله عطرهایی است که در طول تاریخ، به عنوان یکی از عطرهای محبوب و قدرتمند در دسترس بوده.
انتخاب
بستنی خشک

بستنی خشک

بستنی خشک یه محصول خوشمزه، جدید و جذاب که کوچیک و بزرگ عاشق بافت و طعم جالب و منحصر به فردش میشن. این محصول از بستنی درست شده و با فناوری خاص به صورت خشک دراومده. هیچ گونه مواد افزودنی اضافی نداره. این بستنی آب نمیشه و یه خوردنی عالی برای دورهمی‌ها و مهمونی ها به حساب میاد. نحوه نگهداری: خراب نمیشه اصلا! فقط در معرض رطوبت قرارش ندین و بعد از مصرف توی ظرف‌های خودشون نگه دارین درب رو محکم ببندین. زیر نور مستقیم خورشید هم نباشه در دمای خونه هم میمونن. دانش به کار رفته برای این نوع بستنی مرتبط به کشور آلمان و آمریکاست. از این تکنولوژِی برای ارسال غذای فضانوردان استفاده میشه ماندگاری زیادی داره و طعم و بو حفظ میشه.
انتخاب
کره بادام درختی

کره بادام درختی

کره بادام درختی   منبع کلسیم و پروتئین خوشمزه. کره بادوم درختی  کشمون از آسیاب کردن بادام مامایی که بهترین نوع بادامه بدست میاد.  این کره کاملا سالم و طبیعیه و هیچ گونه افزودنی نداره به همین خاطر دارای خواص اصلی بادام درختیه.  بادام درختی یکی از پر استفاده ترین مغزهای دنیاست که در اکثر کشورها رشد می کنه. خوراکی های مقوی و سالم از جمله کره های آجیلی کمک میکنه تا برای شروع یک روز سخت کاری بتونین انرژی لازم رو کسب کنین.  در این بین کره بادام درختی با توجه به خواص فوق العاده ای که داره می‌تونه طعمی تازه و جدید به وعده های غذایی شما بده.   کره بادام درختی علاوه کلسیم، روی، آهن، فسفر و منیزیم هم قابل توجهی هم داره. جالبه بدونین که بیشتر مغز و آجیل‌ها مثل بادام دارای اسیدهای چرب امگا ۳ هستن. این ماده به عنوان محافظی قدرتمند تو پیشگیری از حمله قلبی، سکته و بیماری‌های قلبی به شما کمک می‌کنه.
انتخاب
عروسک دست ساز تاجمیر

عروسک دست ساز تاجمیر

استفاده از عروسک فسقلی که یکی از افتخارات کشمونه. این عروسک یکی از اجزای جعبه‌ هدیه‌های «کلیژدک»، «جی‌جی باکلو» و «کولک مهر» کشمونه و به‌ خاطر قصه‌ی پشتش، برای ما خیلی عزیزه. اسم این عروسک، تاجمیره و به دست زنان روستایی به همین نام در خراسان جنوبی با خرده پارچه ساخته میشه و داخلش با گیاه  های معطر مثل آویشن و میخک و... پر میشه. این عروسک مثل خیلی از صنایع دستی ایران، قدمت زیادی داره و داشت از یادها فراموش می‌شد. اما از وقتی که بخشی از یک پروژه سازمان ملل و دولت ایران با هدف ترسیب کربن* و ایجاد محیط زندگی پایدار برای مردم منطقه شد، جون تازه‌ای گرفت! (ترسیب کربن یعنی روند ذخیره کربن هوا در گیاهان با هدف کاهش اثرات بد گرمایش جهانی) برای ایجاد یک محیط زندگی پایدار، لازمه که گیاهان خودرو فرصت رویش داشته باشند و مراتع و اکوسیستم اون منطقه تقویت بشه اما چرای دام‌ مانع این موضوع میشه. یک راه حل اینه که مردم بومی برای کمک به طبیعت، چرای دام رو محدود کنند و با ساخت صنایع دستی درآمد جایگزینش رو به دست بیارن( به این گفته میشه: معیشت جایگزین). در این پروژه به زنان منطقه کمک شد که عروسک‌های بومی و فراموش شده خودشون رو احیا کنند و به این ترتیب برای خودشون منبع درآمد ایجاد کنند. کشمون هم افتخار می‌کنه که با استفاده از این عروسک‌ها در جعبه‌ هدیه‌های کشمون به افزایش درآمدشون کمک می‌کنه.شما هم می‌تونید با خرید تاجمیر با این کار همراه بشید.
انتخاب
هاون و گیره چوبی دست ساز

هاون و گیره چوبی دست ساز

  برای اینکه زعفران بیشترین رنگ و طعم رو داشته باشه حتما قبل از دم کردن، باید زعفران رو آسیاب و پودر کنین. از اونجایی که آسیاب کردن زعفران تو هاون های فلزی یا برنجی آسیاب توصیه نمیشه. چون به دلیل فلزی بودن تولید گرما میکنه و باعث سوختن زعفران میشه. هاون‌های چوبی بهترین گزینه برای پودر کردن زعفران به حساب میاد. هاون و گیره چوبی دست‌ساز کشمون جزو محصولاتی بود که توی برخی از جعبه های هدیه مون قرار داشت اما به خاطر استقبال زیاد شما تصمیم گرفتیم به صورت جدا هم جزو دست سازه های کشمون بیاریمشون. گیره چوبی کار دست خراط قاینی آقای مجتبی فرخی در روستای مهمویی قاین و هاون چوبی کار دست خراط قاینی آقای محمد اصغرزاده در شهر قاینه.
انتخاب
عروسک انار

عروسک انار

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک زنبور

عروسک زنبور

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک خرگوش

عروسک خرگوش

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک ببر

عروسک ببر

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک تنبل

عروسک تنبل

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک کوآلا

عروسک کوآلا

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
عروسک ماهی

عروسک ماهی

کچه دوزی یکی از هنرهای بسیار پر زحمت و دوست داشتنی ست که تفاوت آن با نمد دوزی در اینه که الیاف کچه رو با سوزن میزنن و فشرده میکنن. عروسک‎های تارا خانم یه گزینه عالی و جذابه برای هدیه دادن به کسایی که دوستشون دارین.
انتخاب
روغن زرد گاوی

روغن زرد گاوی

همونطور که از اسمش هم مشخصه، این محصول از شیر گاو به دست اومده. این محصول در یک دامداری روستایی تولید شده که دوشیدن گاوها به روش کاملا مکانیزه انجام میشه. بلافاصله شیر با لوله به مخزن استیل و سپس به داخل دستگاه خامه گیر منتقل میشه.  بعد از تشکیل خامه، این ماده به دستگاه کره گیر منتقل میشه و کره از ناخالصی ها جدا میشه. این کره به شیوه کاملا بهداشتی حرارت داده میشه و به روغن زرد تبدیل میشه. روغن زرد گاوی در دمای اتاق به شکل جامده و در صورت گرم شدن سریعا به مایع تبدیل میشه.   مزیت روغن زرد گاوی کشمون صفر تا صد تولید این روغن، از تغذیه گاوها گرفته تا مراحل نهایی تولید روغن زرد، توسط خود دامدار انجام میشه و دامدار روی همه مراحل نظارت داره.  معمولا شیر دامداری ها به واحدهای تولیدی دیگه فروخته میشه و دست به دست شدن ماده‌ی اولیه تا محصول نهایی در این فرایند، نظارت روی کیفیت و سلامت محصول رو سخت میکنه. در حالی که با تولید صفر تا صد این محصول در این دامداری خانوادگی محلی، علاوه بر خود دامدار، تیم کنترل کیفی کشمون هم نظارت دقیقی بر فرایند تولید روغن زرد داره.
انتخاب
روغن حیوانی بز عشایر

روغن حیوانی بز عشایر

روغن حیوانی بز عشایر روغن کرمانشاهی، روغن حیوانی یا روغن سفید که از جوشاندن کره‌ی گرفته شده از شیر گاو، گوسفند و بز به دست میاد یک جایگزین سالم و خوشمزه برای روغن‌های پالم‌دار و غیر طبیعی هستش.    مراحل تولید روغن زرد بز  این محصول توسط عشایر بختیاری تولید میشه، به روغن سفید یا روغن لری هم معروفه. این محصول از شیر خالص بز تهیه شده. عشایر شیر بز رو می دوشن و ازش ماست درست می کنن بعد ماست رو داخل مشک می ریزن و اونقدر می زنن که به دوغ و کره تبدیل میشه. دوغ رو برای درست کردن کشک استفاده می کنن و کره رو دوباره حرارت میدن تا از اون روغن بگیرن. کره بز روی حرارت خیلی ملایم، آروم آروم آب میشه و تبدیل به شاهکاری خوش طعم و مقوی میشه.   روغن حیوانی عشایری بز رو چجوری مصرف کنیم؟ یکی از مقوی‌ترین و اصلی‌ترین مواد تشکیل دهنده تغذیه عشایری روغن حیوانی بزه. زندگی عشایری نیازمند بدنی سالم و قویه که بتونه سرما و گرما و فراز و نشیب این سبک زندگی رو به سلامت پشت سر بزاره. عشایر اون رو هم به عنوان صبحانه و میان وعده به همراه عسل و بقیه لبنیات مصرف می کنن و هم از اون برای پخت و پز غذاهایی مثل آب ترشی (عدس و نخود و سیب و قارچ کوهی)، حلوا، پرزوله، بندوه و توکش استفاده می کنن. در نتیجه ما هم می تونیم از اون هم برای پخت و پز و هم به عنوان یه جایگزین مقوی به جای کره برای صبحانه و انواع میان وعده ها استفاده کنیم. روغن زرد بز به عنوان انرژی اصلی عشایر برای طی کردن مسیر سخت کوچ به حساب میاد و بسیار مقویه. اگر شما هم جزو افرادی هستین که یه زندگی پرکار و مشغله دارین این خوشمزه دوست داشتنی، می‌تونه یه صبحانه حسابی مقوی برای شما باشه.   نحوه‌ی نگهداری روغن حیوانی بسیار مهمه. این محصول باید به دور از نور خورشید نگهداری بشه تا سالم و تازه بمونه بنابراین عشایر در سیاه چادرهای خودشون اون رو توی خیک نگه می‌دارن و ما هم برای اینکه شما بتونین کیفیت طبیعی و اصلی این روغن حیوانی اعلا رو بچشین، در کنارش براتون ظرف‌های فلزی خوشگل و نوستالژی گذاشتیم و با عشق برای شما می‌فرستیم تا نوش جان کنین و لذت ببرین.  
انتخاب
کشک خشک آسیاب شده عشایری

کشک خشک آسیاب شده عشایری

کشک خشک آسیاب شده عشایری   این کشک همان کشک خشک میباشد که بجهت راحتی در استفاده آسیاب کردیم  و دیگر نیاز به سابیدن نداره. یکی از فرآورده های فرعی شیر کشکه. این لبنیات خوشمزه به خاطر خواص بسیاری که داره بین ایرانی ها از محبوبیت خاصی برخورداره. مردم روستا و همچنین عشایر، برای تهیه کشک، اول شیر رو می دوشن و اون رو تبدیل به ماست می کنن. بعد ماست رو داخل  مشک می ریزن و انقدر مشک رو می زنن تا تبدیل بشه به کره و دوغ. در مرحله بعدی دوغ رو از کره جدا می‌کنن و اون رو می جوشونن. بعد از اینکه دوغ جوشید و کمی سفت شد، اون رو به شکل گلوله های کوچکی در میارن و خشک می‌کنن. می‌دونستین  کشک برعکس خامه‌ست یعنی چربی پایین و پروتئین بالایی داره. هیچ ماده غذایی به اندازه کشک پروتئین نداره؟ ۵۵ درصد وزن کشک خشک، حاوی پروتئینه که میشه اون رو به عنوان غنی‌ترین منبع پروتئینی در میان مواد غذایی دونست. جای کشک بین محصولات کشمون خالی بود برای همین تصمیم گرفتیم این خوردنی سالم و جذاب رو با همکاری  فروشگاه نومد از عشایر عزیز تهیه کنیم. کشک خشک کشمون از شیر خالص بز تهیه میشه. ساختار شیر بز شبیه به شیر مادره. افرادی که در هضم لاکتوز مشکل دارن، از این شیر به عنوان منبع کلسیم استفاده می‌کنن. میزان چربی اشباع شیر بز کمتره و این ویژگی اون رو در رده غذاهای رژیمی قرار میده.   خواص کشک خشک شیر بز کمک به هضم غذا، تاثیر در کاهش وزن، کمک به تقویت و استحکام استخوان‌ها، تقویت سیستم ایمنی
انتخاب
کشک زرد

کشک زرد

  یکی از غذاهای سنتی سیستان و زابل کشک زرده که فوق العاده خوشمزه و مقویه.  کشک زرد سرشار از مواد مفید و ادویه های طعم دهنده با ارزش غذایی بالا هستش. ماده اصلی و اولیه‌ی کشک زرد، گندمه. این کشک تقریبا یک فرآورده پروبیوتیک تخمیریه و از بلغور گندم، سیر، دانه شوید، دانه زیره سبز، زیره سیاه، دانه گشنیز، پودر زر دچوبه و ادویه های طعم دهنده تشکیل می شه. کشک زرد به دلیل اینکه خیلی زود آماده می شه غذایی بسیار محبوب بین سربازان در طول جنگ‌های باستانی بوده و در بین مردم و اهالی سیستان بسیار پر اهمیته.    طرزتهیه کشک زرد اول یه پیاز کوچک رو پوست بگیرین و نگینی ریز خرد کنین. پیاز تفت بدین تا طلایی و سبک شه میتونین همراه پیاز چند حبه سیر هم خرد کنین کمی سرخ و عطرش کمی خارج بشه. کشک زرد رو اضافه کنین مواد رو باهم خوب تقت بدین تا عطر ادویه‌ها بلند شه و مواد یکدست شه. در ادامه به ازای هر قاشق غذاخوری کشک زرد آب جوش اضافه کرده و مداوم هم بزنین تا کشک زرد داخل آب باز شه. درب قابلمه رو قرار داده و برای ۱۰ دقیقه بذارین تا کشک زرد زابلی قوام بیاد. وقتی کشک زرد قوام غلیظ شد از روی حرارت بردارین و داخل کاسه بریزینش و به همراه نان خشک محلی یا نان تازه سرو کنین. نوش جان
انتخاب
ادویه سالاد

ادویه سالاد

 ادویه سالاد کشمون ادویه سالاد کشمون یه ترکیب بی‌نظیره از پودر سیر، پودر پنیر، پودر زرده تخم‌مرغ، نمک، فلفل قرمز، پودر دانه خردل، سبزیجات معطر. این ادویه رو با روغن زیتون ترکیب کنین و به عنوان چاشنی انواع سالادهاتون ازش استفاده کنین و از طعم فوق‌العاده‌ش لذت ببرین. با ترکیب این ادویه‌ با آب لیمو‌ترش تازه، آب نارنج یا پرتقال، می‌تونین طعم‌های متنوع‌تری برای سس سالادتون پیدا کنین. و البته اگه این ادویه رو برای یکی دو ساعت داخل روغن زیتون بریزین و بعد به سالادتون اضافه کنین طعم‌ خیلی قوی‌تری ازش خواهید داشت.
انتخاب
ادویه گوشت

ادویه گوشت

ادویه گوشت کشمون ادویه گوشت کشمون یکی از خاص‌ترین ادویه‌های ترکیبی ماست.  ما برای تهیه این ادویه مقداری از عطر و طعم تند و تیز ادویه گوشت جنوبی رو کم کردیم، با یکی دو نوع ادویه گوشت خارجی ترکیب کردیم و به این طعم منحصر به فرد جذاب رسیدیم. دارچین، تخم‌گشنیز، زیره سیاه، زیره سبز، پاپریکا و فلفل سیاه، از طعم‌های اصلی این ادویه هستن. میزان مصرف این ادویه توی غذا و برای پخت گوشت کاملاً به سلیقه و ذائقه‌ی شما بستگی داره. هرچی بیشتر از این ادویه توی غذاتون استفاده کنین به عطر و طعم غذاهای جنوبی نزدیک‌تر می‌شین و با استفاده کمترش به همراه نمک یه طعم کاملاً استاندارد برای پخت گوشت دارین. از این ادویه برای پخت ماهیچه، گردن، آبگوشت، گوشت انواع خورش‌ها و گوشت چرخ کرده می‌تونید استفاده کنین.
انتخاب
ادویه سیب زمینی

ادویه سیب زمینی

ادویه سیب‌زمینی کشمون ادویه سیب‌زمینی کشمون از ترکیب پودر سیر، فلفل سیاه، ریحان، پودر پیاز، پاپریکا، پودر لیمو، مرزنجوش، جعفری، فلفل قرمز، رزماری و آویشن تهیه شده. بهتره که این ادویه رو هنگام پخت استفاده نکنین و بعد از سرخ کردن سیب‌زمینی یا تنوری کردن اون توی فر، این ادویه رو روی سیب‌زمینی‌ها بپاشین. توجه کنین که این ادویه نمک داره و احتیاجی به اضافه کردن نمک به سیب‌زمینی‌ها نیست. از این ادویه برای انواع پخت سیب‌زمینی، مثل سرخ شده، آب‌پز، تنوری و پوره می‌تونین استفاده کنین.
انتخاب
ادویه مرغ

ادویه مرغ

ادویه مرغ کشمون کشمون خیال شما رو بابت بوی بد مرغ راحت می‌کنه. دیگه لازم نیست برای از بین بردن بوی مرغ از انواع ادویه‌ها، سیر، برگ‌بو و… استفاده کنین. فقط چند قاشق از ادویه مرغ کشمون کافیه تا مرغتون علاوه بر از دست دادن بوی بدش، طعم و عطر فوق‌العاده‌ای بگیره. پاپریکا، تخم‌گشنیز، سیر، جعفری و چند ادویه و گیاه معطر دیگه این‌جا باهم ترکیب شدن تا بهترین نتیجه رو تو پخت مرغ بهتون بدن. از ترکیب این ادویه با مقداری روغن برای مرینت کردن  مرغ می‌تونین استفاده کنین. و البته در هنگام پخت هم می‌شه این ادویه رو  به مرغ اضافه کرد.
انتخاب
ادویه پول بیبر

ادویه پول بیبر

ادویه پول‌بیبر کشمون پول‌بیبر یا فلفل ترکی از خشک کردن یه نوع فلفل قرمز که در ترکیه و سوریه کاشت می‌شه به‌دست میاد. تو فرآیند خشک کردن این فلفل از روغن زیتون و نمک استفاده می‌شه بخاطر همین کمی نرم و کمی شور مزه‌ست. علاوه بر این خود این فلفل قرمز کمی طعم ترشی داره که از فلفل چیلی متمایزش می‌کنه و تندیش هم از چیلی ملایم‌تره. از پول‌بیبر هم به‌ عنوان چاشنی در غذا و سالاد می‌تونین استفاده کنین و هم برای مرینت کردن مرغ و گوشت. این فلفل علاوه بر طعم، رنگ قرمزی هم داره که می‌تونه به سس‌ها یا غذاتون رنگ بده. پول‌بیبر کشمون از مرغوب‌ترین نوع این ادویه و مستقیماً از ترکیه تهیه شده.
انتخاب
ادویه پاپریکا

ادویه پاپریکا

ادویه پاپریکا کشمون پاپریکا یه ادویه‌ی خالص و‌ پایه‌ست که از خشک و پودر کردن فلفل دلمه‌ای قرمز تهیه می‌شه. بنابراین هیچ تندی‌ای نداره. بسیار خوش طعم و عطره و برای هر نوع غذا و مرینیتی می‌شه ازش استفاده کرد. پاپریکای کشمون صد‌درصد خالصه و بدون هیچ افزودنی‌ای طعم و عطر فوق‌العاده‌ای به غذاتون می‌ده
انتخاب
ادویه زعتر

ادویه زعتر

  ادویه زعتر کشمون زعتر یه ادویه‌ی ترکیبی عربیه که انواع مختلف اماراتی، اردنی، کویتی و… داره. شهره و میلاد بعد از امتحان کردن همه‌ی این ترکیبات و البته تست انواع بومی این ادویه به یه ترکیب خیلی جذاب از کنجد بوداده، آویشن کوهی، تخم گشنیز، گردو، نخودچی، زیره، مرزنجوش، سماق، رازیانه و نمک رسیده. زعتر رو می‌تونین روی انواع کیک و شیرینی، پنیر صبحانه، ماست و سالاد بپاشین و نوش جان کنین. همچنین می‌تونین ترکیب زعتر با روغن زیتون رو روی نون بمالید و به عنوان پیش‌غذا میل کنین. برای تهیه‌ی انواع غذاهای عربی مثل حمص، باباغنوش و… هم می‌تونین از این ادویه فوق‌العاده استفاده کنین.
انتخاب
ادویه ماهی

ادویه ماهی

ادویه ماهی کشمون متداول‌ترین روش پخت ماهی در زندگی شهری ما، روش سرخ کردنه. بعضیا با ترکیب آرد و نمک و فلفل و زردچوبه، بعضی با مرینت لیمو و روغن‌زیتون و زعفرون، و بعضی با پودر سوخاری. اما ادویه ماهی کشمون یه تفاوت با سایر ادویه‌ها و ترکیبات استفاده شده برای ماهی داره و اون طعم دودی این ادویه‌ست. طعم دودی در کنار زردچوبه، تخم‌گشنیز، بهارنارنج، زنجبیل، زیره سبز، فلفل قرمز، جوز، تخم گشنیز، میخک، بادیان، پودر آویشن، پودر گل‌سرخ، ریشه جوز، دارچین، پودر لیموعمانی، کاری و… مزه‌ی فوق‌العاده‌ای به ماهی شما می‌ده.  این ادویه رو می‌تونین در انواع روش‌های پخت ماهی مثل کبابی، سرخ‌شده، گریل و… استفاده کنین
انتخاب
ادویه اورگانو

ادویه اورگانو

ادویه اورگانو کشمون شاید فکر کنین که این ادویه مثل ادویه پول بیبر ما یه ادویه‌ی خالصه و فقط شامل برگ اورگانو می‌شه. ولی باید بهتون بگیم که ادویه اورگانو کشمون یه ادویه ترکیبیه. چرا که برگ خشک شده‌ی اورگانو می‌تونه مزه‌ی تلخی و تندی به غذاتون بده. کشمون با ترکیب این برگ با گیاهانی مثل ریحان و جعفری و تخم‌گشنیز عطر و طعمش رو متعادل کرده.  این ادویه رو می‌تونین برای تهیه سس انواع پیتزا و پاستا، همچنین توی لازانیا، همبرگر، فلافل، نان سیر و ماکارونی استفاده کنین.
انتخاب
ادویه آچار

ادویه آچار

ادویه آچار آچار یه چاشنی سنتی و محلی برای استان سیستانه. عطر، طعم و مزه بی نظیری به غذاهایی مثل آبگوشت و انواع خورشت‌های قرمز مثل قیمه و آلو و … میده. نکته جالب درباره این ادویه اینه که مقاله‌های علمی بسیاری رو به خود اختصاص داده. توی یکی از این مقاله‌ها اومده که این ادویه سنّتی در گذشته جایگزین پیاز و گوجه در فصل های سرد سال بوده. بهترین ادویه آچار، ادویه ایه که ترکیباتش مثل زردچوبه، تخم گشنیزو …  تازه باشن و از کیفیت بالایی برخوردار باشن.
انتخاب
ادویه تندوری

ادویه تندوری

ادویه تندوری اصالتش به هند برمیگرده. از ترکیب تعداد زیادی ادویه مثل میخک، جوزهندی، زیره، زردچوبه، تخم گشنیز و … تهیه میشه. ترکیب درست و متناسب این ادویه ها باعث میشه تندوری در عین حال که پر از مزه های متفاوت و قویه، طعم یکدست و متعادلی داشته باشه.
انتخاب
ادویه کاجون

ادویه کاجون

ادویه کاجون یه ادویه همه کارست. از سالاد و سوپ بگیر تا انواع خورش و خلاصه توی هر غذایی میتونین ازش استفاده کنین و از عطر و طعمش لذت ببرین.   ترکیبات: پودرپیاز، پودر سیر، اورگانو، فلفل سیاه، پودر چیلی، پاپریکا
انتخاب
whatsapp