sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

farmer-icon

حاج ابراهیمی

farmer image
location-icon

لاهیجان

چای سفید

product packing

140000 تومان

farmer-icon

شهناز معتمدی

farmer image
location-icon

اصفهان

لمون گرس

product packing

80000 تومان

farmer-icon

زهرا معلایی

farmer image
location-icon

املش

farmer-icon

زهرا معلایی

farmer image
location-icon

املش

چای زرین

product packing

195000 تومان

farmer-icon

زهرا معلایی

farmer image
location-icon

املش

چای زعفرونی

product packing

280000 تومان

خرید چای و دمنوش ها

در اصطلاح تخصصی به نوشیدنی هایی که طی فراوری های مختلف از گیاه «کاملیا سیننسیس» تولید میشه «چای» گفته میشه. چای سفید، چای سبز و چای سیاه هر سه از همین گیاه به دست میان.اون چایی که رفیق شادی و غم ما ایرانی‌هاست همون چای سیاهه، که با انجام یه سری فرایندها روی برگ های سبز گیاه چای درست میشه. فرایندهایی که باعث میشه چای، رنگ تیره وعطر بیشتری پیدا کنه. 

انواع چای در کشمون

چای سیاه،در ایران و در همه‌ی کشورهای صاحب چای، هم به صورت سنتی، یعنی با روش دستی، و هم به صورت ماشینی فراوری میشه. در روش ماشینی در مقیاس کم در کارگاه‌ها و در مقیاس تولید بالا، کارخانه‌ها محل اصلی فراوری چای هستند. بر اساس همین روش‌های فراوری، سه دسته چای داریم: چای کارخانه‌ای، چای کارگاهی و چای دست‌ساز.

کیفیت چای های کشمون در درجه اول به دلیل انتخاب چای از یک منطقه با ویژگی‌های جغرافیایی کاملا مناسب برای چای و بعد به دلیل کنترل کیفی مرحله به مرحله ایه که از کشت چای تا رسیدنش به دست مصرف‌کننده انجام میشه.

در کشمون چای دست ساز و چای کارگاهی و چای کارخانه‌ای تک‌خاستگاه مرغوب و با کیفیت، با اسم کشاورزی که زحمت کاشت و تهیه شو کشیده عرضه میشه. تمامی محصولات کشمون و تمامی چای‌ها تک‌خاستگاه هستند اما به این دلیل که چای‌ کارخانه‌ای به ندرت در دنیا این ویژگی رو داره در اسمش هم لحاظ شده که ارزش متمایز این محصول نشون داده بشه.

مزیت خرید چای از کشمون

چای ایرانی پتانسیل اینو داره که کیفیتی مشابه بهترین چای‌های دنیا داشته باشه، اما یه مانع مهم برای کیفیت چای ایرانی وجود داره که کشمون تلاش کرده اونو از سر راه برداره. این مانع مهم اینه که در حالت معمول، برگ سبز چای به قیمت مصوب از کشاورز خریده میشه و نه قیمتی متناسب با کیفیت چای تولید شده و این باعث میشه چایکار به جای تمرکز روی کیفیت بهتر و چیدن برگ های لطیف‌تر و باکیفیت‌تر، همه برگ ها رو بچینه و بفروشه تا از این طریق درآمد بیشتری کسب کنه.

کشمون به چایکارها گفته که کیفیت چایشون بررسی میشه و نه به قیمت ارزون‌تر که با قیمتی خریده میشه که متناسب با زحمتی باشه که کشاورز برای محصول کشیده. به این طریق کشاورز با ارائه چای با کیفیت‌تردرآمد مناسبی کسب می کنه.

ادامه قصه
whatsapp