با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

در حال حاضر محصول مورد نظر به دلیل تمام شدن فصلش تمام شده است درخواست خود را ثبت کنید تا در زمان موجود شدن کالا به شما اطلاع بدهیم

farmer-icon

محمدرضا خیرالهی

farmer image
location-icon

ملایر

farmer-icon

محمدرضا خیرالهی

farmer image
location-icon

ملایر

خرید عسل آویشن و زول

 در اغلب سال‌ها تو مراتع امکان برداشت عسل تک گیاه آویشن وجود نداره ولی امکان برداشت عسل با غالبیت آویشن تقریبا هر ساله وجود داره.

عسل آویشن و زول حاصل کار زنبور عسل بر روی دو شهد غالب گیاه آویشن در اواخر تیرماه و گیاه زول در اوایل مرداد ماهه البته که در این بین امکان کار کردن عسل بر روی شهد گیاهان دیگر مثل گیاه قنقال هم هست ولی غالبیت شهد همان آویشن و زوله.

آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست

گیاه آویشن: یکی از دارویی ترین گیاهان ایرانه و اکثرا در دامنه های رشته کوهای البرز و قسمت هایی از زاگرس در میاد و بسته به منطقه در خرداد ماه تا مرداد ماه به مدت 3 تا 4 هفته گل میده. گیاه آویشن مصرف زیادی در طب سنتی به جهت خاصیت آنتی بیوتکی و درمان سرماخوردگی داره، عسل آویشن خالص رنگ کهربایی روشنی داره و دیررسه.

 عسل آویشن عسل فوق العاده‌ایه که برای بهبود درد و سوزش معده، بهبود سرفه و گلودرد و تقویت سیستم ایمنی بدن توصیه شده.

البته حتما جهت استفاده دارویی از عسل با پزشک خودتون مشورت کنید. همچنین عسل آویشن جزو عسل‌های با طبع گرمه.

 

گیاه زول یا بوقناق(با نام علمی: Eryngium billardieri) یک گیاه دارویی ارزشمنده که عمدتا در مناطق رویشی زاگرس و رشته کوه های البرز یافت میشه. زنبور از شهد گل‌های زول تغذیه میکنه.

همچنین از گل های زول برای تهیه عرق زول(بوقناق) استفاده میشه. عرق زول برای مشکلات دیابتی و کبدی مفیده. عسل خالص زول جزو عسل‌های متوسط رس محسوب میشه. 

منبع :کتاب آشنایی با گیاهان ارزشمند در زنبورداری ایران

 

ویژگی های عطری و طعمی آویشن و زول

طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌های آویشن و زول که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط تا نسبتا زیاد قرار می‌گیره و عطر مطبوعی حاصل از شهد آویشن و زول داره.

 

ویژگی‌های ظاهری عسل آویشن و زول

عسل آویشن-زول رنگ قهوه ای روشن با یه تونالیته قرمز رنگه همچنین عسل آویشن و زول در دسته‌ی عسل‌های متوسط رس تا دیر رس قرار می‌گیره.

 

رُس بستن به این معناست که بعد از مدت‌ کوتاهی از برداشت عسل، در صورتی که گرما نبینن شروع می‌کنن به تشکیل بلورهایی که در اصطلاح به اون‌ها رس گفته میشه. بر خلاف چیزی که اغلب مردم تصور می‌كننـ رس زدن یا رس بستن عسل به معنای رسوب کردن، کریستالیزه شدن، متبلور شدن و کدر شدن عسل از نشانه‌های اصل بودن عسله. موعد رس زدن هر عسل، با توجه به فاکتورهایی مثل: انواع مواد عسل (مخصوصا گلوکز)، دمای محیط، میزان رطوبت، دیاستاز و نوع گل و گیاه و غیره می تونه متفاوت باشه. عسل آویشن و زول درصورتی که گرما ندیده باشه در دمای محیط در کمتر از یک سال شروع به رس بستن خواهد کرد.

مزایای خرید عسل آویشن و زول از کشمون

 

عسل‌ آویشن و زول مثل بقیه محصولات کشمون، تو آزمایشگاه کنترل کیفی مورد آزمایش قرار گرفتن. این عسل‌ها کاملا طبیعی هستن و کشمون تمام تلاشش رو می‌کنه که زنبوردارانی رو انتخاب کنه که برای تغذیه زنبورها از قند و شکر استفاده نمی‌کنن. همچنین نظارت منظم بر کار زنبوردارها داره و عسل رو به آزمایشگاه‌های معتبر برای کنترل کیفیت می‌فرسته. عسل آویشن و زولی که به دست شما می‌رسه زنبوردارش مشخصه و با محصول زنبوردارهای دیگر قاطی نشده.

"قیمت عسل آویشن و زول" تو کشمون به نحوی تعیین شده که به دلیل خرید مستقیم از زنبوردار و حذف واسطه‌ها، درآمد زنبوردار بیشتر می‌شه و نکته‌ی مهم اینکه قیمت نهایی محصول به نسبت رقبا اختلاف خاصی نداره. بنابراین با "خرید عسل آویشن و زول" از کشمون به زنبوردار درآمد بیشتری می‌رسه و شما هم محصول با کیفیت‌تری مصرف می‌کنین.

 

بستن
whatsapp