با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

farmer-icon

مجید رمضانپور

farmer image
location-icon

کاشمر

عسل سفید

product packing
گرما ندیده با احتمال رس بسته بودن

520000 تومان

خرید عسل سفید

عسل سفید یا عسل کرمی یا خامه ای در انگلیسی به آن (Creamed honey) گفته می شود. عسل سفید بافت و فرم خامه ای و بسیار نرم و خوش خوری دارد و بر خلاف تصور برخی از افراد با هیچ ماده ی مخلوط یا ترکیب نشده است و فقط در زمان رس بستن یا همان شکرک زدن عسل طبیعی به سرعت و بصورت مرتب و یکنواخت همخورده است تا به این بافت مشخص و تقریبا سفید رنگ برسد.

این عسل دارای خواص کامل همه ی انواع عسل های طبیعی است و هیچ تفاوت مشخصی ندارد فارغ از اینکه برای خیلی از دوستداران عسل بسیار محبوب و دوست داشتنی است. اگر از طرفداران عسل طبیعی هستید، قطعاً می دانید که انواع مختلفی از عسل وجود دارد.

برخی تا نام این محصول را می شنوند تصور می کنند که در این نوع از عسل، خامه مخلوط شده است. اما به طور کلی عسل کرمی به دلیل بافت نرم و کرم مانندی که دارد با این نام شناخته می شود و هیچگونه خامه ای به آن افزوده نشده است. عسل خامه ای به دلیل ظاهر و طعم متفاوتی که دارد در میان افراد مختلف به ویژه کودکان بسیار محبوب است.

عسل طبیعی، خام است و مستقیماً از کندوهای زنبورعسل برداشت می شود. عسل طبیعی بعد مدتی، کم کم جامد و متبلور یا اصطلاحا کریستالیزه می شود (شکرک می زند). شکرک زدن، عسل طبیعی را فاسد نمی کند و طعم و ترکیب شیمیایی عنصری آن را تغییر نمی دهد.

عسل خامه ای هنگامی ایجاد می شود که عسل طبیعی کریستالیزه شده (شکرک زده شده) در یک دستگاه مخصوص ریخته می شود، دستگاهی که آن را بچرخاند تا کریستال ها صاف و ریز ایجاد شوند، و محصول آن همان چیزی است که به آن عسل خامه ای یا عسل سفید گفته می شود.

عسل سفید، عسل متبلور شده ای است که به حالت خامه ای زده می شود که اصطلاحاً به آن کرم عسل می گویند. درک این نکته مهم است که در این فرآیند، عسل طبیعی خواص مفید خود را از دست نمی دهد و فقط قوام خود را تغییر می دهد.

نام های دیگر عسل سفید عبارتند از: عسل کرمی، عسل زده شده، عسل دانه بندی شده، عسل خرد شده، عسل فوندانت، عسل کره‌ای و عسل نرم شده که اصطلاحی که برای این شکل از عسل استفاده می شود بسته به منطقه متفاوت است.

ویژگی‌های ظاهری عسل سفید

عسل سفید، دارای رنگ روشن، رنگ آن از زرد کم رنگ تا شفافه.

عسل کرمی یا سفید برای استفاده در ساندویچ، نان تست و نان بسیار عالی است.

 

بستن
whatsapp