با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز
با عشق؛ از یک دوست کشاورز

sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

عسل فرفیون و گشنیز

این‌جا می‌تونید عسل فرفیون و گشنیز اصل بخرید، شما با خرید عسل فرفیون و گشنیز طبیعی از زنبوردار، علاوه بر استفاده از محصول با کیفیت و اصل، به زنبوردار سود بیشتری می‌رسونین و بهش انگیزه میدید که به تولید این محصول با همین کیفیت ادامه بده. همه‌ی عسل‌های کشمون شناسنامه دار هستن و برگه تایید آزمایشگاه دارن. شناسنامه‌‌ی هر عسل شامل خلاصه‌ای از قصه‌ی زندگی زنبوردار و مشخصات کیفی عسله. 

 

آشنایی با گیاهانی که شهدشون در این عسل هست

برای تولید عسل فرفیون و گشنیز  زنبور از ترکیبی از شهد گل‌های مختلف تغذیه می‌کنه ولی به دلیل مقدار بیشتر شهد گل فرفیون و گشنیز در این عسل، بهش عسل فرفیون و گشنیز گفته میشه.
گشنیز گیاهی شناخته شده‌ست و این شناخته شده بودن رو مدیون حضورش در ترکیب سبزی آش و قورمه‌ست.برگ های سبز پنجه‌ای و لطیف گشنیز به عنوان سبزی استفاده میشه. این گیاه گل‌های سفید و معطر داره و در مناطق محدودی کشت میشه. فرفیون هم گیاهیه که در ایران پراکندگی زیادی داره و حتی در خیلی از مناطق به عنوان علف هرز شناخته میشه. در حالی که این گیاه با گل‌های سبز رنگ و شیره‌ی سفید رنگش در طب سنتی جایگاه خاصی داره. با وجود این‌که دست زدن و خوردن مستقیم این گیاه توصیه نمیشه و ممکنه خطرناک باشه اما مصارف دارویی متعدد داره. از اون‌جایی که اعتقاد رایج زنبوردارها اینه که خواص هر عسل مشابه گیاهیه که از شهدش اون عسل به دست اومده. خوردن عسل فرفیون و گشنیز می‌تونه راه مناسبی باشه برای استفاده از مزایای این گیاه به دور از خطراتش.
عسل فرفیون و گشنیز یک عسل خاص و ویژه‌ی مناطقیه که هر دوی این گیاهان باهم در اون‌جا موجود باشن. شهرستان نهاوند در استان همدان با مزارع وسیع گشنیز محل مناسبی برای برداشت انواع عسل گشنیز،از جمله عسل فرفیون و گشنیزه. 


ویژگی های عطری و طعمی عسل فرفیون و گشنیز

طبق ارزیابی حسی و چشایی انجام شده توسط کارشناس عسل، روی عسل‌ فرفیون و گشنیزی که در کشمون موجوده،  این عسل در طیف عسل‌های دارای شیرینی متوسط قرار می‌گیره و عطر و طعم قوی حاصل از شهد گشنیز و فرفیون در اون مشخصه. 

 

ویژگی‌های ظاهری عسل فرفیون و گشنیز

عسل فرفیون و گشنیز، دارای رنگ قهوه‌ای تیره‌ست و به‌خاطر گرمای ملایمی که بهش داده شده یک عسل روان و مناسب برای کساییه که به دنبال عسل‌های غیر رس‌بسته هستند. البته این گرما زیر ۵۰ درجه بوده تا خواص عسل از دست نره. 

 

مزایای خرید عسل فرفیون و گشنیز از کشمون

عسل فرفیون و گشنیز مثل بقیه‌ی محصولات کشمون، شناسنامه‌داره و توسط آزمایشگاه‌های معتبر تایید شده، این نتیجه‌ی آزمایش رو در صفحه‌ی عسل هر زنبوردار می‌تونید ببینید و خلاصه‌ش هم در شناسنامه‌ی همراه محصول وجود داره. علاوه‌بر این، کشمون، با نظارت بر کار زنبوردارها به طور منظم، تلاش می‌کنه عسل اصل و مرغوب رو به دست شما برسونه. هر عسل، محصول یک زنبورداره و با عسل زنبوردارهای دیگه قاطی نشده. شما هم با خرید عسلی که مدنظرتونه، می‌تونین به زنبوردار سود بیشتری برسونین و اون‌ها رو تشویق کنید تا همچنان به تولید محصول با کیفیت و اصل ادامه بدن.

ادامه قصه
whatsapp