کاور
حسین احمدی

حسین احمدی

آقای حسین احمدی کشاورز اهل روستای وامنان در استان گلستانه. ۱۰۰۰ متر زیر کشت زعفران داره و  از حدود...

253 نتیجه آنالیز قدرت رنگدهی زعفران این کشاورز. این عدد برای زعفران درجه یک 200 و ممتاز 220 است. این کشاورز از سمومِ علف‌کُش و آفت‌کُش استفاده نمی‌کند. این کشاورز فقط از کود حیوانی استفاده می‌کند.
خرید زعفران سرگل

بیوگرافی حسین احمدی

آقای حسین احمدی کشاورز اهل روستای وامنان در استان گلستانه. ۱۰۰۰ متر زیر کشت زعفران داره و  از حدود ۲۵ سال پیش با ورود زعفران به روستای وامنان کار کشت زعفران رو شروع کرده. برادر بزرگتر حسین آقا قبل از او به کشمون اومده و باعث آشنایی حسین با کشمون شده.

قصه‌ی حسین احمدی

آقای حسین احمدی کشاورز زعفران اهل روستای وامِنانه. وامِنان یه روستای کوهستانیه توی شهرستان آزادشهر، استان گلستان. حسین آقا ۴۵ ساله‌ست و یک دختر و یک پسر داره. دخترش ازدواج کرده و پسرش هنوز مجرده. هر دو بچه‌ش ساکن وامنان هستند و به پدر در کشاورزی کمک می‌کنن.

 

 

زعفران حدود ۲۵ ساله که وارد وامنان شده و آقای احمدی و برادرش از اولین کسانی بودن که در این روستا زعفران کاشتند. برادر حسین آقا قبل از ایشون زعفرانش رو به کشمون آورد. 

آقای احمدی ۱۰۰۰ متر زیر کشت زعفران داره و علاوه بر زعفران، گندم، جو و عدس هم میکاره. از طریق چشمه زمین‌هاش رو آبیاری می‌کنه و به محصولاتش کود حیوانی میده.


 

آشنایی حسین آقا با کشمون از طریق برادرش حاج آقا احمدی بود.