کاور
حسن درودی

حسن درودی

حسن درودی کشاورزی اهل روستای رومُشتیک شهرستان قائن...

245 نتیجه آنالیز قدرت رنگدهی زعفران این کشاورز. این عدد برای زعفران درجه یک 200 و ممتاز 220 است. این کشاورز از سمومِ علف‌کُش و آفت‌کُش استفاده نمی‌کند.
خرید زعفران نگین

بیوگرافی حسن درودی

حسن درودی کشاورزی اهل روستای رومُشتیک شهرستان قائن است.

این کشاورز 65 ساله هشت فرزند دارد که پنج پسر و سه دختر ثمره زندگی او هستند از این تعداد چهار نفر از فرزندانش متاهل هستند.

قصه زندگی حسن درودی

 

زعفران اصل

 

زمین‌های کشاورزی حسن در محل کشمون قَر شُماری، گو گَلَه و شیله آقاجا  قرار دارند، ( این اسامی در گویش محلی به مکانهایی گفته می شود که در آن کشت و کار انجام می شود ). تمام زمین ها از چاه شهید افروزی و قنات رومُشتیک آبیاری می شوند.

 

زعفران- کشاورز

 

او علاوه بر کاشت زعفران، انار، انگور، زرشک، جو و گندم نیز به عمل می آورد. حسن درودی از کودکی کشاورزی را آموخته و به عنوان شغل اصلی او به حساب می آید ولی در کنار این شغل به خرید و فروش ( معامله گری ) اجناس مختلف نیز می پردازد. او در کشاورزی از کود حیوانی و شیمیایی استفاده می کند و در تمام مراحل کشاورزی خانواده او یاری گرش هستند.

 

خرید زعفران

 

حسن درودی می گوید در آینده دوست دارد تمام 4 هزار نهالی که چند سال پیش کاشته را از زمین بکند !!! به این دلیل که آفت های زیاد و گوناگونی پیدا شده و نهال کاشتن کار بیهوده ای است، همچنین در مورد آرزوی خودش نظرش این است که: آرزوی خاصی ندارم، دیگه از ما آرزو داشتن گذشته، اما سرو سامان گرفتن بچه ها آرزوی هر پدر مادر است.

whatsapp