کاور
جواد حاج علی

جواد حاج علی

جواد حاج علی در 70 کیلومتری...

255 نتیجه آنالیز قدرت رنگدهی زعفران این کشاورز. این عدد برای زعفران درجه یک 200 و ممتاز 220 است. این کشاورز از سمومِ علف‌کُش و آفت‌کُش استفاده نمی‌کند. این کشاورز فقط از کود حیوانی استفاده می‌کند.
خرید زعفران رشته کامل

بیوگرافی جواد حاج علی

جواد حاج علی

در 70 کیلومتری شهر قاین روستایی به نام محمدآباد پسکوه قرار گرفته. جواد بهادری فر کشاورز جوون متولد 1364 تو این روستاست. مردم روستا ایشون رو با نام جواد حاج علی می‌شناسنن. هر چند که دیگه تو روستا زندگی نمی‌کنه و کارمند بانک تو قاینه. برای همین زمین‌های کشاورزی رو تحویل برزگر داده. اینجوری که زمین و آب متعلق به ایشونه و کار توسط برزگر انجام میشه. موقع برداشت گل، گل‌ها رو به صورت نصف نصف تقسیم می‌کنن

زمین‌های جواد حاج علی حدود 1 هکتاره و از آب چاه و به صورت غرقابی  آبیاری می‌شه. از سم استفاده نمی‌کنن و  ترکیبی از کود حیوانی و کود شیمیایی جهت تقویت خاک استفاده می‌کنن. کشاورزی شغل پدری جواده و از کودکی در کنار پدر کشاورزی می‌کرده.

رونق کشاورزی تو محمدآباد پسکوه وابسته به چاه‌های کشاورزیه که در حدود40  سال پیش توی این منطقه حفرشدن.

خاطره‌ای که جواد برامون تعریف می‌کنه مربوط می‌شه به آبان سال 1400 که برداشت زعفرانش نسبت به سال‌های قبل یک چهارم شده بود و این براش یه خاطره بد و تلخ بوده. هر چند قیمت زعفران افزایش یافته ولی جبران هزینه های انجام شده رو نمی‌کنه.

 

جواد در پاسخ سوالمون در مورد اینکه آرزوی شما چیه؟ میگه آرزوی ما در دل نهفته است!

 

whatsapp