کاور
قنبر سلاجقه

قنبر سلاجقه

قنبر سلاجقه زنبوردار باتجربه کشمونه و از سال 1374 شروع به زنبورداری کرده...

تمام شده است

متاسفانه موجودی محصول قنبر سلاجقه تمام شده است.

برای مشاهده سایر کشاورزها اینجا کلیک نمایید

بیوگرافی قنبر سلاجقه

قنبر سلاجقه زنبوردار باتجربه کشمونه و از سال 1374 شروع به زنبورداری کرده و الان بیشتر از سن خیلی از ماها تجربه زنبورداری داره. 

آقای سلاجقه سال 1384 در سفری حجی که به مکه داشتن با خودشون عهد میبندن که از این به بعد بهترین و خالص ترین عسلی که میتونن رو تولید کنن و همیشه سعی کردن به عهد خودشون پایبند بمونن.

آقای سلاجقه اهل شهرستان عنبرآباد در جنوب استان کرمانه و کندوهای خودشون رو در کوه های اطراف جیرفت و عنبرآباد مستقر می‌کنن و البته در سال 7 بار کوچ می‌کنن. از رودبار کرمان بگیر تا استان هرمزگان.

آقای سلاجقه 4 تا داداش هستند که زنبورداری می‌کنن و این 4 داداش اولین زنبورداران اون منطقه بودن.

عسل مرکبات آقای سلاجقه یک عسل ویژه و خاصه که از رشته کوه‌های جبالبارز استان کرمان برداشت می‌شه یک منطقه بکر و بدور از آلودگی‌های شهری با پوشش گیاهی منحصر بفرد برای مثال درختچه‌های جک و درختان مرکباتی که در دل کوه هستش.

 

آقای سلاجقه کندوها رو در بکرترین نقاط ممکن مستقر می‌کنن و به همین منظور از وانت کمک داری که دارن استفاده می‌کنن چرا که با ماشین معمولی نمی‌تونن به اونجا‌ رفت و این رنج رو به جون میخرن تا بتونن یه عسل طبیعی و خالص برداشت کنن.

آقای سلاجقه علاوه بر عسل مرکبات کوهستانی که از رشته کوه‌های جبالبارز و کوه های جیرفت برداشت می‌کنن، عسل پاییزه و عسل کنجد هم از مزارع کنجد رودبار کرمان برداشت می‌کنن و در صورتی که پوشش گیاهی خوب باشه عسل هایی مثل گون و آویشن هم شاید برداشت کنن.

آقای سلاجقه الان 160 کلنی اصلاح نژاد شده دارن و برای کنه کشی هم از روش‌های طبیعی و بدون سم استفاده می‌کنن و البته سالی یکبار هم بعد از برداشت عسل از کنه کش‌ها یوکلین استفاده می‌کنن.

یکی از خاطرات بدی که آقای سلاجقه برامون تعریف کرده مربوط میشه به حمله خرس‌ها در سال 1400 به زنبورستانشون و ضرر 40 میلیونی که بهشون وارد شده. 

آقای سلاجقه  در تلاشه طبیعی‌ترین و خالص‌ترین نوع عسلی رو که می‌تونه برداشت کنه. ایشون میگه بخاطر اعتقاداتی که دارم به خودم اجازه نمیدم عسل غیرطبیعی بدم دست مردم واسه همین زنبور رو تغذیه نمی‌کنم.

 

whatsapp