کاور
محمدرضا طالبی

محمدرضا طالبی

           محمد رضا طالبی کشاورز اهل شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبیه، حدود...

خرید گل محمدی

بیوگرافی محمدرضا طالبی

           محمد رضا طالبی کشاورز اهل شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبیه، حدود 6 ساله که کار کشاورزی رو با کشت گل محمدی، زرشک و زعفران شروع کرده 

قصه زندگی

آقای محمد رضا طالبی کشاورز اهل شهرستان بیرجند در استان خراسان جنوبیه، این کشاورز متولد 1342 در شهرستان سربیشه‌ست و زندگی مشترکش رو با دخترخاله‌ش شروع کرد و الان یک دختر و یک پسر ثمره زندگیش هستند. محمدرضا بعد از پایان تحصیلاتش و خدمت سربازی به سمت مسئول اتاق کنترل در کارخانه اکسید منیزیم خراسان جنوبی دراومد. 

آقای طالبی در سال 91 و بعد از بازنشستگی به خاطر علاقه زیادی که به کشاورزی داشت، تصمیم گرفت به دنبال علاقه‌ش بره و در کاشت محصولات منطقه مثل گل محمدی و زرشک و زعفران مشغول بشه. روزی کشاورزی رو از حلال‌ترین و پاکترین روزی‌ها میدونه و با همفکری یاری همسرش، در تلاشه که محصولات سالم رو به روش طبیعی پرورش بده تا بتونه محصولات باکیفیتی رو به دست هم‌میهن‌هاش برسونه.

 از کار کشاورزی بسیار لذت می بره و معتقده که این کار تاثیر مثبتی بر روحیه‌ش داشته. زمین کشاورزی محمدرضا در محل کشمون چاه شهید رجایی در سربیشه قرار گرفته که آبیاری اون هم ازهمین چاه انجام میشه. 

 

                                                                       

محمد رضا از زندگی خودش احساس رضایت داره و آرزو داره خودش و فرزندانش عاقبت به خیر بشن. وقتی درباره کشاورزی ازش پرسیدیم، گفت: کشاورز برای من یک واژه‌ی مقدسه و کار کشاورزی هم یک کار باارزش، برای همین نمیتونیم در حد تفریح و سرگرمی روی خودمون نام کشاورز بگذاریم و در قبال این واژه، مسئولیت داریم.

whatsapp