کاور
یونس و نعیم باغچگی

یونس و نعیم باغچگی

یونس و نعیم باغچگی دو برادر اهل شهرستان تایباد هستن که از بچگی با کمک و راهنمایی‌های پدرشون به زنبورداری...

این عسل هیچگونه گرمایی برای رس‌شکنی ندیده است. ممکن است این عسل در مدت کوتاهی رس ببندد.
خرید عسل چند گیاه بهاره

بیوگرافی یونس و نعیم باغچگی

یونس و نعیم باغچگی دو برادر اهل شهرستان تایباد هستن که از بچگی با کمک و راهنمایی‌های پدرشون به زنبورداری علاقه‌مند شدن. پدر نعیم و یونس اولین زنبورداری بود که در تایباد کار زنبورداری‌رو به صورت حرفه ای شروع کرد و این کار رو به یونس و نعیم هم یاد داد. یونس برادر کوچک‌تره، ۲۴ سال داره و از هفت سالگی و وقتی پدرش دوتا کندو براش خرید به زنبورداری علاقه‌مند شد. این علاقه‌مندی ادامه پیدا کرد تا الان که از ۳۰۰ کلنی زنبور نگهداری می‌کنه. نعیم برادر بزرگتر، ۳۰ سال سن داره، متاهله و یک فرزند داره. نعیم در کنار کار زنبورداری چند سالی می‌شه که در کار گیاهان دارویی فعالیت می‌کنه و همین شناختش از گیاهان، به کار تولید عسل هم کمک کرده. اوایل که یونس و نعیم و پدرشون کار کندوداری‌رو شروع کردن، هیچ کس باور نمی کرد که بشه عسل خوبی از اون منطقه برداشت کرد اما یونس و نعیم ثابت کردن که منطقه خراسان هم پوشش گیاهی شهدزای خوبی داره و با کمک تلاش می‌شه عسل خوب و مرغوبی رو در اون منطقه تولید کرد.

قصه‌ی برادران باغچگی

یونس و نعیم باغچگی دو برادر اهل شهرستان تایباد هستن که از بچگی به زنبورداری علاقه‌مند شدن و تصمیم گرفتن که با کمک هم و با راهنمایی‌های پدرشون، عسل مرغوب و باکیفیت تولید کنن.


 

پدر نعیم و یونس اولین زنبورداری بود که در تایباد کار زنبورداری‌رو به صورت حرفه ای شروع کرد و این کار رو به یونس و نعیم هم یاد داد. یونس ۲۴ سال داره و از ۷ سالگی زنبورداری کرده. وقتی پدر یونس علاقه اون به کندوداری رو دید، بهش آموزش داد و دوتا کندو براش خرید. پدر یونس کنار یونس و برادرش موند، تا الان که از ۳۰۰ کلنی زنبور نگهداری می‌کنن.

 

 

یونس می‌گه من در تمام طول سال به هیچ وجه به زنبورها شربت شکر نمی‌دم و خیالم راحته که عسل کاملا طبیعی و باکیفیت به دست مخاطب می‌رسونم.

نعیم باغچگی، برادر بزرگتر یونسه و ۳۰ سال داره. نعیم علاوه بر کار زنبورداری چند سالی هست که در کار فروش گیاهان دارویی و عطاری هم مشغوله و شاید همین شغل بهش کمک کرده تا پوشش گیاهی و گیاهان منطقه خودشون رو بشناسه. نعیم هم به همراه برادرش و با کمک پدرشون از بچگی با کار زنبورداری آشنا شده و حالا نزدیک ۱۷ سال هست که زنبورداری می‌کنه.

 

 

اوایل که این کار رو شروع کرده بودن هیچ کس باورش نمی‌شد که در منطقه تایباد هم عسل به وجود بیاد چون تایباد منطقه گرم و خشکه. اما نعیم و یونس باغچگی به همره پدرشون تونستن این رو ثابت کنن که منطقه خراسان و تایباد یکی از بهترین پوشش‌های گیاهی شهدزا رو داره. اوايل اون‌ها فقط برای مصرف شخصی و اطرافیان عسل تولید می‌کردن اما به مرور زمان تقاضا برای عسلشون بالا رفت وافراد بیشتری از کیفیت و طعم این عسل‌ها رضایت پیدا کردن.

whatsapp