کاور
کِلیَمَّد علی پور

کِلیَمَّد علی پور

کربلایی محمد علی پور، زنبورداری، اهل شهرستان قائن می باشد. این زنبور دار متولد...

تمام شده است

متاسفانه موجودی محصول کِلیَمَّد علی پور تمام شده است.

برای مشاهده سایر کشاورزها اینجا کلیک نمایید

بیوگرافی کِلیَمَّد علی پور

کربلایی محمد علی پور، زنبورداری، اهل شهرستان قائن می باشد. این زنبور دار متولد 1353 است و دارای 2 فرزند دختر و 2 پسر می باشد. دختر بزرگ خانواده ازدواج کرده است و بقیه فرزندان نیز محصل هستند.

قصه ی کِلیَمَّد علی پور

 

عسل اصل

 

کِلیَمَّد علی پور بیش از 10 سال است که زنبورداری میکند و در حال حاضر 95 کندو دارد. او کندوهایش را در طول سال به مکان های مختلف منتقل می‌کند تا زنبورها بتوانند از شهد گل‌های گوناگون استفاده کنند. این مکان‌ها عمدتا در خراسان جنوبی و خراسان رضوی قرار دارند.

 

زنبوردار

 

زرشک، گون، خار، کلپوره، ترنجبین، انواع گیاهان دارویی، انواع گلهای بهاره و پنبه گل‌هایی هستند که زنبورهای کِلیَمَّد برای تولید عسل با طعم‌های گوناگون، از آن‌ها تغذیه می‌کنند.

 

کندودار نمونه

 

از آنجایی که معمولا در ماه‌های دی و بهمن گلی برای تغذیه‌ی زنبور عسل وجود ندارد، این کندودار از عسل خود کندو، برای تغذیه‌ی زنبورهای کندو استفاده می‌کند.

 

عسل کشمون

 

محمد آقا قبل از اینکه به زنبورداری مشغول شود کشاورز و یک نجار ماهر بوده که در حال حاضر بنا به دلیل مشغله ای که کندوداری برایش به وجود آورده آن را کنار گذاشته است، اما در کنار این کار کشاورزی را حفظ کرده است.

 

عسل آزمایش شده کشمون

 

کربلایی محمد علی پور از زندگی خود راضی است چون در کاری که انجام می دهد، هیچگونه تقلبی وجود ندارد و می تواند شب سرش را راحت بر زمین بگذارد. او دوست دارد کشاورزی خود را با استفاده از روش های نوین گسترش دهد و آرزو دارد عاقبت بخیر شود.

 

whatsapp