کاور
اِستا مَمَّد

اِستا مَمَّد

  آقای محمد حسن افشاری کشاورزی اهل روستای خونیک...

220 نتیجه آنالیز قدرت رنگدهی زعفران این کشاورز. این عدد برای زعفران درجه یک 200 و ممتاز 220 است. این کشاورز از سمومِ علف‌کُش و آفت‌کُش استفاده نمی‌کند.
خرید زعفران سرگلخرید زعفران رشته کامل

بیوگرافی اِستا مَمَّد

 

آقای محمد حسن افشاری کشاورزی اهل روستای خونیک تجن از توابع شهرستان قائن هستند. او متولد 1340می باشد و ثمره ی زندگی اش 3 فرزند دختر و 4 پسر می باشد، همه ی فرزندان ازدواج کرده اند و در خونیک تجن، بیرجند و گناباد ساکن هستند. او در کنار کشاورزی یک استاد قالی بافی نیز می باشد، به همین جهت مردم محلی او را با نام اِستا مَمَّد (استاد محمد) می شناسند.

قصه ی زندگی اِستا مَمَّد

 

زمین های کشاورزی اِستا مَمَّد در محل کِشمون خونیک تجن، کَزِی خِش خِشی، گُل آواج و میر بَزید قرار دارد. این زمین ها بخشی ارثی بوده و بخشی را نیز خردیداری نموده است.

 

زعفران اصل

 

اِستا مَمَّد علاوه بر زعفران، گندم، جو، لوبیا و نخود نیز تولید می کند، که بخشی برای مصرف شخصی و ما بقی را به فروش می رساند. زمین های کشاورزی او از قنات و یا بوسیله ی تانکر آبیاری می شود همچنین این کشاورز برای تولید محصول بیشتر و با کیفیت تر از کود حیوانی، خاک بیگانه و کود شیمیایی استفاده می کنند.

 

زعفران قائنات

 

محمد حسن افشاری شغل قالی بافی را به دلیل اینکه به هیچ وجه صرفه اقتصادی نداشت چند وقتی هست کنار گذاشته است و در حال حاضر تعدادی گوسفند و یک گاو نیز برای امرار معاش خانواده دارد. او از زندگی خود راضی هست چون مشکل خاصی ندارد و دوست دارد در آینده کشاورزی خود را ادامه بدهد. همچنین او آرزوی سلامتی برای کل جامعه دارد.

whatsapp