کاور
حَجی فرهاد مصطفی پور

حَجی فرهاد مصطفی پور

حاجی فرهاد مصطفی پور کندودار اهل شهرستان قائن، متولد 1352 است.  این کندودار...

این عسل هیچگونه گرمایی برای رس‌شکنی ندیده است. ممکن است این عسل درحال رس بستن به دستتان برسد و یا در مدت کوتاهی رس ببندد.
خرید عسل خارشتر با زعفرون

بیوگرافی حَجی فرهاد مصطفی پور

حاجی فرهاد مصطفی پور کندودار اهل شهرستان قائن، متولد 1352 است.  این کندودار 1 فرزند دختر و 2 پسر دارد و معلم ابتدایی است، کندوداری را حدود 14 سال پیش شروع کرده است، و امروز تعداد  60 عدد کندو دارد.

قصه حَجی فرهاد مصطفی پور

 

کندودار

 

او کندوهایش را در طول سال بین مکانهای مختلف جابجا می‌کند تا زنبورها بتوانند از شهد گل‌های گوناگون استفاده کنند. این مکان‌ها در شهرستان‌های قاین، زیرکوه، تایباد، خواف و دشت اسفدن قرار دارند.

 

عسل طبیعی

 

گل‌های بهاره، ترنجبین ، خار، گون ، عناب، گیاهان دارویی کوهی (کلپوره و ...)، کَلِغ( پنبه) گل‌هایی هستند که زنبورهای حاجی فرهاد برای تولید عسل با طعم‌های گوناگون، از آن‌ها تغذیه می‌کنند. از آنجایی که معمولا در ماه‌های دی و بهمن گلی برای تغذیه‌ی زنبور عسل وجود ندارد، این کندودار از عسل خود کندو، سر موم و کیک زرد برای تغذیه‌ی زنبورهای داخل کندو استفاده می‌کند.

 

عسل اصل

 

حاجی فرهاد در مورد آرزوهایش می گوید: دوست دارد افراد مریض با استفاده از عسل طبیعی که تولید میکند شفا یابند و همینطور خانواده اش سلامت باشند.

whatsapp