sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

farmer-icon

اسدالله منصوری

farmer image
location-icon

سامان

خرید مغز بادام ربیع

این بادام خواص بسیار زیادی داره.

بادام ربیع با طعم شیرینش، مخصوص صنایع خوراکی، شیرینی پزی و تهیه پودر بادامه. همچنین برای محصولات پوست و زیبایی هم استفاده می‌شه. تنوع موارد استفاده از این بادام، گویای کیفیت بالا و مرغوبیت این رقم از بادام هستش.

بادام ربیع به دلیل شباهت بسیار زیادی که به بادام مامایی داره مورد توجه تجار هست و متاسفانه بعضی اوقات با بادام مامایی مخلوطش می‌کنن و به اسم بادام مامایی به کشورهای دیگر صادر می‌کنن.

ما تو کشمون هر نوع بادام را بصورت جدا و با نام خودش تهیه و بسته بندی می‌کنیم. بیشترین کشت و برداشت بادام ربیع در حاشیه زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری انجام میشه.

بادام ربیع مشابه بادام مامایی و جزو بادام‌های درجه یک و با کیفیت به حساب میاد. 

از نظر رنگ، طعم و چربی با اختلاف کمتری در جایگاهی پایین‌تر از مامایی قرار می‌گیره و از لحاظ هزینه، مناسب تر از بادام مامایی هست.

جالبه بدونین نهال بادام ربیع برگ‌های پهن و بزرگی داره و در برابر سرما مقاومه. نهال بادام ربیع مناسب کاشت به صورت دیم هست. این نوع درخت بادام هم مثل بادام مامایی مقاوت زیادی نسبت به آفت و سرمازدگی داره. بادام ربیع هم به عنوان آجیل به صورت خام و تفت داده شده مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر این این نوع بادام در شیرینی پزی هم مصرف می‌شه.

در زمان‌های گذشته، نهال بادام ربیع در نواحی مرکزی و غربی آسیا مانند کشورهای افغانستان، ایران، فلسطین و سوریه پرورش داده می‌شد. امروزه کشور ایران، به ویژه چهارمحال و بختیاری بیشترین میزان تولید نهال بادام ربیع رو داره. میوه این نهال به شکل تخم مرغ بوده و بیضی شکله که روی اون رو پوست چوبی سخت می‌پوشونه. 

مغز این میوه ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل میشه. درصد دوقلوزایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصده.

ادامه قصه
whatsapp