sort-icon مرتب‌سازی براساس:

پیشنهادی

بیشترین کیفیت

مناسب‌ترین قیمت

sort-icon

حذف فیلتر ها

در حال حاضر محصول مورد نظر به دلیل تمام شدن فصلش تمام شده است درخواست خود را ثبت کنید تا در زمان موجود شدن کالا به شما اطلاع بدهیم

farmer-icon

اسدالله منصوری

farmer image
location-icon

سامان

خرید مغز بادام ربیع

این بادام خواص بسیار زیادی داره.

بادام ربیع با طعم شیرینش، مخصوص صنایع خوراکی، شیرینی پزی و تهیه پودر بادامه. همچنین برای محصولات پوست و زیبایی هم استفاده می‌شه. تنوع موارد استفاده از این بادام، گویای کیفیت بالا و مرغوبیت این رقم از بادام هستش.

بادام ربیع به دلیل شباهت بسیار زیادی که به بادام مامایی داره مورد توجه تجار هست و متاسفانه بعضی اوقات با بادام مامایی مخلوطش می‌کنن و به اسم بادام مامایی به کشورهای دیگر صادر می‌کنن.

ما تو کشمون هر نوع بادام را بصورت جدا و با نام خودش تهیه و بسته بندی می‌کنیم. بیشترین کشت و برداشت بادام ربیع در حاشیه زاینده رود در استان چهارمحال و بختیاری انجام میشه.

بادام ربیع مشابه بادام مامایی و جزو بادام‌های درجه یک و با کیفیت به حساب میاد. 

از نظر رنگ، طعم و چربی با اختلاف کمتری در جایگاهی پایین‌تر از مامایی قرار می‌گیره و از لحاظ هزینه، مناسب تر از بادام مامایی هست.

جالبه بدونین نهال بادام ربیع برگ‌های پهن و بزرگی داره و در برابر سرما مقاومه. نهال بادام ربیع مناسب کاشت به صورت دیم هست. این نوع درخت بادام هم مثل بادام مامایی مقاوت زیادی نسبت به آفت و سرمازدگی داره. بادام ربیع هم به عنوان آجیل به صورت خام و تفت داده شده مورد استفاده قرار گرفته و علاوه بر این این نوع بادام در شیرینی پزی هم مصرف می‌شه.

در زمان‌های گذشته، نهال بادام ربیع در نواحی مرکزی و غربی آسیا مانند کشورهای افغانستان، ایران، فلسطین و سوریه پرورش داده می‌شد. امروزه کشور ایران، به ویژه چهارمحال و بختیاری بیشترین میزان تولید نهال بادام ربیع رو داره. میوه این نهال به شکل تخم مرغ بوده و بیضی شکله که روی اون رو پوست چوبی سخت می‌پوشونه. 

مغز این میوه ۳۳ الی ۳۵ درصد از کل بادام را شامل میشه. درصد دوقلوزایی این بادام بسیار زیاد و حدود ۴۵ تا ۵۰ درصده.

بستن
whatsapp