کشمون در بزرگترین کارزار سال نود و شش

11 March 2018 / 3 Comments / 7704 Views

کشمون، برترین استارتاپ از نگاه داوران و مردم در «کارزار»

90 درصد آرای مردمی+ واکنش وزیر ارتباطات

 

کشمون، استارتاپ متعلق به زعفرانکاران خراسان جنوبی، برنده بزرگترین رقابت استارتاپی کشور در سال 96 شد. در مرحله نهایی داوری کارزار که 26 بهمن ماه 1396 در جشنواره وب و موبایل برگزار شد، جایزه پنجاه میلیون تومانی استارتاپ برتر در رده بذری به کشمون رسید. این در حالی است که 3 تیم
فینالیست پیش از این از بین حدود 800 استارتاپ، در سه مرحله داوری انتخاب شده بودند.

داوران این رقابت، منتخبی از چهره‌های سرشناس زیست بوم کارآفرینی و مدیران ارشد شرکت های سرمایه گذاری فعال در ایران بودند با پنج حق رای. حاضرین در سالن هم مجموعا با دو حق رای در انتخاب برترینها نقش مستقیم ایفا می‌کردند. در نهایت تیم کشمون با سه رای از هیئت داوران و رای مثبت نود در صد از حاضرین، به عنوان برنده رده بذری رقابت کارزار انتخاب شد.

کشمون یک سامانه آنلاین است که زعفرانکاران با سابقه و منتخب خراسان جنوبی را به آن دسته از مصرف کنندگان خانگی که دغدغه کیفیت و اصالت و یا مسائل اجتماعی و زیست محیطی دارند، وصل می کند. کشمون ساختار نظام مندی برای کنترل کیفیت و رتبه بندی کشاورزهای خود ساخته و به این وسیله توانسته است اطمینان خاطر برای خریداران خود و بهبود درآمد برای کشاورزان به همراه داشته باشد.

Your browser does not support HTML5 video.

در حاشیه بازدید از جشنواره وب و موبایل، کشمون مورد توجه محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، هم قرار گرفت. وزیر ارتباطات پس از این بازدید در توییتر نوشت: «امروز در افتتاحیه جشنواره وب و موبایل ایران، ایده یک گروه از خراسان جنوبی برای فروش زعفران با کمک فناوری اطلاعات و گروهی از هرمزگان برای عرضه ماهی تازه به تعدادی از شهرها در 7 ساعت، جالب توجه بود و نشان می‌داد که با فناوری و مزیتهای منطقه‌ای می‌توان بر محرومیتها غلبه کرد. این دو گروه با آدرس‌های https://twitter.com/keshmoonia و https://twitter.com/bandarmahi در دسترس هستند. قدردان تلاش‌های خلاقانه فعالین عرصه اقتصاد دیجیتال هستم.»

3 Comments

 1. علیرضا دهقان

  04 آبان 1397

  باسلام خیلی ایده خوب و مفیدی هست هم برای خریدار خوبه که مطمئن هست هم کمک به کشاورز و حذف واسطه هست

 2. ننه ممد

  15 بهمن 1397

  دمتون گرم خیلی ایده خوبی دادین

 3. مهدی

  20 اسفند 1397

  باسلام نظری خوبی است دمتون گرم ایدی خیلی خوبی است کشاورزان خیلی کمک میکنه

Let us know what you think