ننه‌ی رضا


ننه رضا

خانم نسا عرب که در روستا او را ننه رضا صدا می زنند، از اهالی روستای تجِن، در پیشکوه شهر قائن است! او تمام زعفران فصل گذشته اش را اخیرا از طریق اینترنت به فروش رساند! اما موضوع چه بود؟

ننه رضا که همسرش فوت کرده، مسئول اداره مزرعه کوچک خانواده است. او یک پسر به نام رضا و شش دختر دارد. ننه رضا آنقدر سن و سالاش بالا است که خودش نمی داند چند ساله است.


خرید زعفران


اما جالب است بدانید که در خراسان جنوبی، یک استارتاپ محلی به تازگی با زعفرانکارهای منطقه شروع به کار کرده است. این استارتاپ به نام کشمون به کشاورزها کمک می کند زعفران شان را پس از تعیین کیفیت دز آزمایشگاه مورد تایید اداره استاندارد، به نام خودشان بسته بندی کنند و بفروشند.

این اولین بار است که تکنولوژی، کشاورزان کوچک و خریداران با هزار کیلومتر فاصله را این همه به هم نزدیک کرده است و کیفیت بالا با قیمت متناسب در دسترس خریداران زعفران قرار گرفته است.


زعفران سال 96 ننه‌ی رضا تمام شد!

وقتی برای اولین بار در تاریخ 4 اردیبهشت 97 ننه‌ی رضا در کشمون فعال شد، تنها 2 هفته طول کشید تا این زن سختکوش 63 مثقال زعفران رشته کامل خودش را به فروش برساند. آن زعفران ها که متعلق به آخرین فصل برداشت (آبان 96) بودند، به سرعت تمام شدند.


معروف شدن ننه‌ی رضا، پای این کشاورز را به روزنامه ی جام جم باز کرد! روزنامه جام جم در تاریخ 29 خرداد 97، یک مصاحبه مفصل با ننه رضا را به چاپ رساند.


ننه رضا در روزنامه جامه جم

ننه‌ی رضا با زعفران برداشت فصل قبلش دوباره برگشت!

استقبال زیاد مردم از ننه ی رضا باعث شد که این کشاورز، مقداری از زعفران خودش را که متعلق به فصل برداشت سال 95 بود، مجددا از طریق کشمون برای فروش عرضه کند. این زعفران که با قیمت کمتری نسبت به زعفران قبلی به فروش می رسد، هم اکنون در وبسایت کشمون موجود است و شما می توانید با قیمت 29/000 تومان، زعفران ننه‌ی رضا را بخرید.